PRVA MAXtv LIGA: Uvjerljive pobjede Rijeke i Hajduka -video

kolovoz 11, 2014 maxportal
Share Button

Nogometaši Rijeke zadržali su stopostotni učinak nakon četrti kola domaćeg prvenstva. Na gostovanju kod Splita slavili su 3:0. Hajduk  je  svladao Lokomotivu u Kranjčevićevoj ulici 5:2.

U uzbudljivoj utakmici u Zagrebu golovi su “padali” cijelo vrijeme. Već u prvoj minuti poveo je Hajduk pogotkomKouassija. Nije se dugo čekalo na novi gol. U drugoj minuti Mišić izjednačuje za Lokomotivu na 1:1. Do kraja poluvremena gosti su preokrenuli rezultat. Najprije su poveli u 18. minuti golom Gotala, a isti je igrač u 20. donio Hajduku prednost od 3:1.

Dodajmo da je u 44. minuti Pajač dobio drugi žuti, odnosno crveni karton te su domaćini drugo poluvrijeme odigrali s igračem manje.

Bili su povisili na 4:1 u 65. minuti, a precizan s bijele točke bio je Maloča. No, Lokosi se ne predaju. Drugi gol za domaćine, za smanjenje zaostatka na 2:4, zabija Mrčela. Utakmica je počela i završila pogotkom Kouassija, koji je postavio konačnih 5:2 u 89.

Hajduk je ovom pobjedom stigao na treće mjesto na ljestvici sa sedam bodova, a Lokomotiva je deveta s tri boda.

Nova tri boda Rijeci su osigurali Leovac (1) i Kramarić (55, 73). Riječani su se ovom pobjedom bodovno izjednačili s Dinamom na vrhu ljestvice. Oba sastava imaju po 12 bodova. Splitu je to prvi ovosezonski poraz u svim natjecanjima u desetoj utakmici pa je sada četvrti na ljestvici s pet bodova.