PRVA PA ZLATNA – HRVATSKA IMA MEDALJU: Josip Glasnović olimpijski pobjednik u Riju

•

Hrvatska je osvojila prvu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, zlato u finalu trapa osvojio je sjajni Josip Glasnović!

Hrvatski strijelac je u prvom dijelu finala s najboljim rezultatom 15/15 izborio raspucavanje za zlato s Talijanom Giovannijem Pellielom.

Nakon prvih 15 hitaca svaki strijelac imao je po 13 pogodaka, pa se krenulo u dodatno raspucavanje (shoot-off), u kojemu je ruka prvome zadrhtala Talijanu, koji je tako osvojio svoje treće srebrno odličje na olimpijskim smotrama.

Aktualni europski doprvak Glasnović je pak srebru s Europskog prvenstva dodao najsjajniju medalju na svijetu!

U finale se Glasnović plasirao sa 120 pogodaka iz 125 pokušaja.

Branitelj naslova iz Londona Giovanni Cernogoraz nije se uspio uvrstiti među šest najboljih, sa 116 pogodaka bio je deveti.

Broncu je osvojio Britanac Edward Ling, koji je u raspucavanje za treće mjesto s 13:9 pobijedio Kosteleckog.