LIGA PRVAKA Srpski sudac Mižić dao crveni karton Slavenu Biliću – video svi golovi

kolovoz 20, 2014 maxportal
Share Button

Ovog utorka započela je završna faza kvalifikacija Lige prvaka, u kojoj se 20 klubova bori za deset slobodnih mjesta u glavnoj fazi natjecanja. U uvodnih pet utakmica ‘play-off’  gledali smo dva ‘derbija’, a nama je  posebno zanimljiv bio susret Bešiktaša Slavena Bilića i engleskog Arsenala koji je završio bez pogodaka.

Dvoboj je u Turskoj počeo žestoko, a Demba Ba odmah je sa centra umalo iznenadio Szczesnyja. Bešiktaš je imao terensku inicijativu i nekoliko solidnih prilika u prvom dijelu no lopta nije htjela u mrežu.

U drugom dijelu Sahan je imao čistu šansu za domaće u 48. minuti, no njegov udarac u suprotni kut nije pronašao mjesto u Szczesnyjevom golu. Uslijedilo je razdoblje Arsenalove dominacije,  a u 80. minuti Ramsey je dobio drugi žuti karton i tako dao priliku Turcima. No, Bilićeva momčad nije mogla bolje od ‘nule’,  a Arsenal je lako mogao do pobjede u 89. minuti, kad je Oxlade-Chamberlain iskoristio pogrešku Kavlaka i ušao u kazneni prostor, da bi njegov udarac s nekoliko metara udaljenosti vratar domaćina, uz pomoć vratnice, fantastično obranio.

Utakmicu je vodio srpski sudac Milorad Mažić koji je osim Ramseyu crveni karton dodijelio i Slavenu Biliću zbog burnih protesta nakon dosuđenog prekršaja za Arsenal.

“Izgubio sam živce, ali odmah poslije utakmice sam se ispričao i Mažiću i Wengeru. Nisu mi zamjerili. Nisam naviknut na ovakve situacije jer mi je ovo tek drugi put da me sudac pošalje na tribine”, rekao je Bilić nakon utakmice u Istanbulu.

Zbog isključenja bi mogao propustiti uzvrat u Londonu…

“Ne znam kakva su pravila, ali ne vidim razlog zašto bih propustio London. Po toj logici neki treneri bi propuštali svaku drugu utakmicu.”

U Kopenhagenu su ljubitelji nogometa uživali u pravoj golijadi, posebno u prvom poluvremenu. Gosti iz Leverkusena rano su poveli golom Kiesslinga, no Jorgensen i Amartey iz prekida su donijeli preokret Dancima već do 13. minute. Ipak, uslijedila su do kraja prvog dijela dva pogotka Bayera, koji je zahvaljujući Bellaribiju i Sonu stigao do vrijedne gostujuće pobjede i uloge jasnog favorita uoči uzvrata. Naš Tin Jedvaj odigrao je drugo poluvrijeme za Nijemce.

Žestoko je bilo i u Napulju, gdje se Athletic Bilbao pokazao kao ‘tvrd orah’ i imat će što reći u uzvratu na domaćem terenu. Baskijska momčad povela je u 41. minuti preciznim udarcem Ikera Muniaina, da bi Napoli ipak uzvratio u 68. minuti zahvaljujući Higuainu, koji je iskoristio dodavanje Hamšika i sigurno zabio za konačnih 1:1.

Red Bull na pravi je način odgovorio na medijske provokacije iz Švedske, koje su austrijsku naciju digle na noge. Protiv Malmoa u Salzburgu opravdali su ulogu favorita. Prvi pogodak za ‘bikove’ zabio je Franz Schiemer u 16. minuti, da bi Soriano u 54. minuti iz slobodnog udarca okrunio svoju izuzetno raspoloženu večer. No, Forsberg je u sudačkoj nadoknadi zabio za goste i sigurno će biti žestoko u uzvratu u Švedskoj.

U lokalnom je pak okršaju Steaua došla do minimalne domaće pobjede u Bukureštu protiv Ludogoreca. Zabio je Chipciu u 88. minuti, nakon što je ranije promašio i kazneni udarac.

Uzvrati se igraju sljedeće srijede.

Rezultati prvih utakmica posljednjeg pretkola nogometne Lige prvaka:

Napoli – Athletic Bilbao 1-1 (Higuaín 68/ Muniain 41)

Bešiktaš – Arsenal 0-0

FC Kopenhagen – Bayer Leverkusen 2-3 (Joergensen 9, Amartey 13/ Kiessling 5, Bellarabi 31, Son Heung-Min 42)

Red Bull Salzburg – Malmoe 2-1 (Schiemer 16, Jonatan Soriano 54/ Forsberg 90+1)

Steaua – Ludogorec 1-0 (Chipciu 88)