REAL U FINALU Modrić na Mandžukića u Cardiffu

•
  •
  •
  •

Nogometaši Real Madrida izborili su finale Lige prvake iako su izgubili od Atletica 2:1 na Vicente Calderonu. Kraljevski klub zahvaljujući pobjedi u prvoj utakmici od 3:o i današnjim golom Isca prošli su u finale gdje će pokušati obraniti naslov prvaka.

Golove za Atletico zabili su Saul Niguez (12) i Antoine Griezmann (16-11m).

Real je izdržao je sve muke na Vicente Calderonu, preživio je sve zamke koje mu je pripremio Cholo Simeone i izborio je finale s Juventusom koje će se odigrati 3 lipnja u Cardiffu.

Realu je ovo bilo 28. polufinale Kupa/Lige prvaka, pri čemu sedmo u nizu, a 15. put se plasirao u finale. Kraljevski klub će u finalu igrati protiv Juventusa koji je s dvije pobjede (2:0, 2:1) izbacio Monaco. Finale je na rasporedu 3. lipnja u Cardiffu.

Madridski klubovi su četvrtu godinu uzastopce igrali međusobno nokaut  fazi Lige prvaka i svaki put je slavio Kraljevski klub. Real je prošle godine, kao i 2014. bio bolji u finalu, 2015. je slavio protiv Atletica u četvrtfinalu, a ove godine u polufinalu.

Atletico je fantastično ušao u utakmicu i već nakon 16 minuta je vodio 2:0. Susret je započeo vrlo žustro, već u 5. minuti opasan udarac Kokea iz blizine brani Navas, a tri minute kasnije vratar Atletica Oblakčudesno vadi udarac glavom Casemira. Atletico je poveo u 12. minuti poslije udarca s kuta Kokea, a visoko je skočio Saul Niguez i glavom neobranjivo pogodio mrežu.

Samo četiri minute kasnije Varane u kaznenom prostoru ruši Torresa, a jedanaesterac je prilično sretno realizirao Griezmann jer je Navas pročitao njegov udarac, ali ga nije uspio zaustavio.

Kako je utakmica krenula činilo se kako bi Atletico već u prvom dijelu mogao nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice. Međutim, otriježnjenje za navijače Los Colchonerosa stiglo je u 42. minuti kada je Isco smanjio na 2:1. Karim Benzema je fantastično prošao po krilu trojicu igrača Atletica, vratio povratnu loptu Kroosu koji je pucao, Oblak je sjajno obranio, a Isco je pospremio odbijanac.

Domaćinu su u tim trenucima trebala još tri gola za prolaz u finale i već tada je bilo jasno kako je to nedostižno. U 48. minuti i superzvijezda Reala Ronaldo je konačno nešto napravio na utakmici, iskosa je uputio snažan slobodan udarac kojeg je Oblak obranio.  Ronaldo je i u 58. minuti bio blizu pogotka nakon prodora i ubacivanja Marcela, ali je njegov udarac otišao pokraj vratnice.

U 66. minuti najveća prilika za Atletico na utakmici, Carrasco je uspio proći Marcela i s deset metara gađao sami kut, ali je Navas efektno obranio, da bi na odbijenu loptu natrčao Gameiro i pucao glavom prema praznim vratima, a kostarikanski vratar je i to uspio obraniti.

U 69. minuti Modrić je zatresao mrežu iz voleja s 20 metara, ali mu je pogodak poništen zbog Ronaldova zaleđa, a u 74. minuti pokušao je u padu glavom Benzema, no poslao je loptu iznad grede.  U 77. minuti Gameiro ne uspijeva iz blizine ugurati loptu u mrežu, pa Atletico nije nagrađen za hrabru igru i u drugom dijelu unatoč ogromnom zaostatku.

Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real, dok Mateo Kovačić nije ulazio u igru. Za Atletico zbog ozljede nije nastupio Šime Vrsaljko.