RIJEKA – HAJDUK 4:2 Kramarić ponizio Splićane

srpanj 28, 2014 maxportal
Share Button

Rijeka je s 4:2 na Kantridi protiv Hajduka upisala 28. pobjedu u 120.  Jadranskom derbiju. Junak susreta je Andrej Kramarić koji je zabio tri pogotka.

»Rijeka« je i u jadranskom derbiju nastavila svoj pobjednički niz. Sve je bilo riješeno nakon pola sata utakmice u kojima su Riječani trima pogocima pokazali da su u ovom trenutku puno bolja momčad od gostiju s Poljuda. Andrej Kramarić s tri gola dao je poseban pečat još jednoj velikoj riječkoj pobjedi u ogledima sa svojim rivalom iz Splita. Gostima se ne može zamjeriti na onim elementarnim stvarima, želji za nadigravanje, trci i borbenosti, ali to nije bilo ni približno dovoljno da bi se pariralo razigranim Riječanima, koji su uz malo mirnoće u završnici mogli svojim nedoraslim suparnicima nanijeti još teži poraz.

Kramarićeva majstorija

Počelo je u 10. minuti. Sharbini je primio loptu uz lijevu aut liniju nadomak gostujućeg kaznenog prostora. Sačekao je da mu Leovac protrči iza leđa. Sve ostalo što se događalo obično se uči u školama nogometa. Leovac je primio loptu, podigao glavu i povratnom loptom pronašao Andreja Kramarića. Napadač »Rijeke« imao je dovoljno vremena primiti loptu i plasirati kraj nemoćnog Stipice – 1:0. Tri minute kasnije Jugović je nesmotreno izgubio loptu na centru, gosti krenuli u kontru koju je zaključio Kouassi ne previše snažnim udarcem s vrha kaznenog prostora. Miral Samardžić je ušao u blok, nespretno zahvatio loptu  i prevario svojega vratara za 1:1.

Desetak minuta »Rijeci« je trebalo da se vrati u ritam s početka utakmice, a onda je ponovo krenula bijela lavina prema splitskim vratima. U 22. minuti Brezovec je izveo slobodan udarac, a Kramarić majstorski glavom postigao svoj drugi pogodak. U 31. minuti Jajalov pokušaj dodavanja glavom je presjekao Maloča, te idealno spustio loptu za Kramarića koji je lob udarcem uz pomoć grede zabio svoj treći gol i pobrao rijetko viđene ovacije s tribina – 3:1. Prije odlaska na odmor goste je stigao i četvrti gol. Jozinović je izgubio loptu tamo gdje se to ne smije, nadomak svojega gola. Jugoviću se isplatila upornost, baš kao i strijelcu Sharbiniju. Jugović je dodao loptu Kramariću koji je ostao »jedan na jedan« s Maločom. Stipica je odbio Kramarićev udarac na noge Sharbiniju čiji prvi udarac je vratar »Hajduka« obranio, no odbijanac je kapetan »bijelih« tijelom unio u mrežu.

Revijalni nastavak

Nastavak je protekao u revijalnom tonu. Riječani su malo spustili nogu s gasa pa se na travnjaku počeo odvojati relativno ravnopravni ogled. U 49. minuti Lešković je glavom pogodio vratnicu, tri minute kasnije uzvratio je Vlašić udarcem s 18 metara i Vargić krasnom obranom. U 63. minuti Kouassi dobio je povratnu loptu negdje oko bijele točke, ali je promašio vrata. U 70. minuti Kramarić je krenuo sam prema Stipici, ali si je onda s nekoliko driblinga i lažnjaka otežao situaciju pa je loptu po njegovu mlaku udarcu Stipica uspio odbiti u korner. U 76. minuti pomoćni sudac Pejin podigao je zastavicu i pogriješio kada je zbog nepostojećeg zaleđa zaustavio Krstanovića u prodoru prema golu. Ono što nije uspjelo Kramariću pošlo je za nogom Caktašu, koji je u 83. minuti natrčao na loptu odbijenu od riječke obrane i snažnim udarcem s 25 metara postigao prekrasan gol za 4:2.