RIJEKA – ŠERIF 1:0 Riječani upucali Šerifa – video

kolovoz 22, 2014 maxportal
Share Button

U prvom susretu posljednjeg pretkola Europske lige Rijeka je na stadionu Kantrida pobijedila moldavski Šerif 1:0 i napravila korak prema drugom uzastopnom plasmanu u natjecanje po skupinama najmasovnijeg europskog kupa.

Rijeka je od prve minute dominirala, imala daleko veći posjed lopte, no moldavski sastav koji vodi bivši hrvatski nogometaš Nenad Zekić, čvrsto se branio. Šerif je postavio dva bloka koja su domaćini teško probijali. Gosti su odolijevali sve do same završnice kada je Leovac donio oduševljenje punoj Kantridi.

U 11. minuti potpuno je sam u petercu Rijeke ostao Balima i nije mu bilo teško ugurati loptu u gol. Belgijski suci pokazali su zaleđe i poništili gol. Poklon sudačke ekipe Rijeci.

Prvu priliku Riječani su imali u osmoj minuti kada je Brezovec zaprijetio iz slobodnog udarca, ali je vratar Degra uspio zaustaviti njegov udarac. U 30. minuti je s ruba kaznenog prostora zaprijetio Kramarić, no pucao je preko gola. Četiri minute poslije neprecizan je bio i Leovac. Rijeka je u prvom poluvremenu imala 70 posto posjeda lopte, uputila je šest udaraca prema suparničkim vratima, no nijedan nije završio u mreži.

U nastavku susreta Rijeka je prvi put opasno zaprijetila u 54. minuti, no Kvržić nije najbolje reagirao u kaznenom prostoru. U 75. minuti udarac je okušao Kramarić, čiji je udarac blokirao Moreira. Strateg Rijeke pokušao je izmjenama pronaći put do pobjede, no ni Sharbini ni Moises nisu donijeli prevagu. Trenutak odluke dogodio se u 85. minuti kada je Leovac sjajnim golom svladao Degru. Tomečak je ubacio sa strane, Muresan je glavom izbio loptu, a Leovac je natrčao i zakucao loptu u mrežu moldavske momčadi.

Rijeka je ukupno imala 13 udaraca na gol, od toga sedam u okvir, a ukupno je pokrenula 42 opasna napada, kako su to precizno izračunali Uefini statističari. Šerif je imao pet udaraca, samo dva u okvir, a još jedan završio je u mreži na početku susreta.

RIJEKA – ŠERIF 1:0