RIJEKA SLAVILA U MAĐARSKOJ Krstanović zabio pa pocrvenio

srpanj 25, 2014 maxportal
Share Button

Nogometaši Rijeke upisali su i drugu pobjedu protiv Ferencvarosa i plasirali se u treće pretkolo Europske lige. U Mađarskoj su slavili s 2:1 te s ukupnih 3:1 prošli dalje. Ivan Krstanović bio je strijelac, ali je i zaradio isključenje nakon kojeg je Rijeka s čovjekom manje bila na terenu posljednjih 40 minuta. Drugi pogodak postigao je Miral Samardžić.

Matjaž Kek i njegovi igrači nisu dali nadu Ferencvarosu da bi mogao do čuda. Riječani su već u prvom poluvremenu riješili pitanje prolaza, a u nastavku susreta uspješno su zadržali prednost.

U neugodno situaciju Rijeku je stavio Ivan Krstanović glupo zarađenim isključenjem zbog dva žuta kartona Prvo je prekršajem zaustavio Mađara, a zatim je Mateosu u skoku uvalio lakat.

Rijeka je od početka susreta bila bolji protivnik, a do vodstva je stigla već u 20. minuti. U kaznenom prostoru rukom je igrao Mateos, dosuđen je kazneni udarac, a Krstanović pogađa mrežu Ferencvarosa. U 37. minuti bilo je već 2:0 za Riječane, Josip Brezovec izveo je udarac iz kuta, najviši u skoku bio je Miral Samardžić te povisio prednost. Iako je Rijeka  40 minuta igrala s igračem manje, Ferencvaros nije izgledao kao momčad koja može do preokreta. Sve što je napravio bilo je smanjenje na konačnih 2:1. Gol je iz kaznenog udarca postigao Ugrai.