RIO: VATERPOLISTI OSVOJILI SREBRNU MEDALJU

•
  •
  •
  •

Vaterpolisti  Hrvatske  u finalu olimpijskog turnira poraženi su od  Srbije 11:7  (2:3, 1:3 , 2:3, 2:2) i osvojili srebrnu medalju.

Bila je to teška bitka, u kojoj je fizički nadmoćnija srpska momčad od početka pa gotovo do kraja gradila prednost sve do najvećih 5:10 početkom posljednje dionice. Hrvatsku je skupo stajala slaba realizacija igrača više, jer i s brojčanom nadmoći nismo znali probiti sjajnu suparničku obranu.

Srbija je dobila prvu četvrtinu 2:3, ali Hrvatska dva puta nije iskoristila igrača više, a Jokovićev udarac u završnici prve dionice zaustavila je stativa. I u drugoj četvrtini Hrvatska je imala problema sa realizacijom igrača više, od pet prigoda samo smo jednu realizirali. Srbija je to znala iskoristiti i golovima Nikića,Gocića i Mandića došla je do prednosti 3:6.

Treća dionica je dobro počela za Barakude, već u prvom napadu Burić pogađa za 4:6, ali onda opet problemi sa realizacijom igrača više. Joković i Petković ne uspijevaju, a s druge strane Filipović s dva dalekometna pogotka dovodi Srbiju do vodstva 4:8. Minutu i pol prije kraja četvrtine napokon je Suknozabio sa igračem više, ali onda Mandić šraubom ponovno dovodi Srbiju na četiri gola prednosti (5:9).

Ako je i bilo nade u preokret u zadnjoj četvrtini, brzo je usahnula, nakon samo pola minute, kada je Duško Pijetlović pogodio za vodstvo Srbije 5:10. Ovaj puta ključnom se pokazala loša realizacija igrača više, Hrvatska je iskoristila samo dvije od 11 prigoda.

Kod Hrvatske najbolji je bio Sandro Sukno sa tri gola. U momčadi Srbije istaknuo se Dušan Mandić sa četiri pogotka.

Ovo je deveta medalja za hrvatske sportaše u Riju, te ukupno treća za vaterpoliste, koji su bili srebrni u Atlanti 1996. i zlatni u Londonu 2012. godine.