VIDEO Rukomet za sladokusce: Maestrale obrane Filipa Ivića za trijumf Zagrebaša u Celju

•

RUKOMETAŠI Zagreba kroz povijest su igrali puno dramatičnih utakmica u Celju, ali malo koja može se mjeriti s večerašenjom pobjedom koja ih dodatno približava drugom krug Lige prvaka

Rukometaši PPD Zagreba u susretu su 2. kola skupine A Lige prvaka kao gosti svladali Pivovarnu Laško u Celju sa 21:20 (9:10). Domaćini su stalno imali prednost, tijekom nastavka i velikih 15:11, no nisu uspjeli slomiti otpor žilavog hrvatskog prvaka koji se borio, čekao i – dočekao.

Zagreb je prvo vodstvo na utakmici imao tek u konačnom rezultatu utakmice, a sačuvao ga je prvenstveno zahvaljujući fantastičnim obranama Filipa Ivića. Hrvatski reprezentativac dvije minute prije kraja obranio je pri tom rezultatu sedmerac, a u samoj završnici i udarac sa šest metara dok je Zagreb imao dva igrača manje na terenu. Velika pobjeda u borbi za drugi krug Vujovićevih igrača izborena bez kažnjenog kapetana Horvata na jednom od najneugodnijih gostovanja.

Junak dana je vratar Zagreba Filip Ivić koji je je u završnici upisao je dvije krucijalne obrane u zadnje dvije minute, koje je i EHF izdvojio kao ključne na susretu.

Prvo je u 59. minuti obranio sedmerac, a potom i u zadnjim sekundama, u trenucima kad je Zagreb imao dva igrača manje, zaustavio posljednji pokušaj domaćina.

Po tri gola za Zagreb postigli su Sabljić, Stepančić, Šprem i Obranović, dok je s četiri gola najbolji kod domaćih bio Žvižej. Nakon dva kola PPD Zagreb ima maksimalna četiri boda, a u 3. kolu za tjedan dana u zagrebačkoj Areni hrvatski će prvak ugostiti mađarski Veszprem, koji je u subotu na svom terenu svladao Flensburg sa 28-24.

M. R. /Foto: Screenshot EHF