Šarić izludio Le Brona i društvo, domaći igrači napali ga za vrijeme utakmice

•
  •
  •
  •

Dario Šarić bio je jedan od ključnih ljudi pobjede Sixersa kod aktualnih NBA viceprvaka Cavsa (108:97), predvođenih najboljim košarkašem svijeta LeBronom Jamesom.  Na kraju utakmice odigrao je nefer potez koji je razbjesnio igrače domaće da su fizički nasrnuli na njega.

Šarić je nastavio sa sjajnim igrama u dresu Philadelphije, ubacio je 16 koševa a dodao je i devet skokova. S druge strane, LeBron James postigao je 30 poena uz devet skokova i osam asistencija.

Najzanimljiviji dio utakmica bila je zadnja četvrtina zbog sukoba između igrača dvije momčadi.

Dvije minute prije kraja utakmice Šarić je zabio tricu i nakon toga se okrenuo prema klupi Cavaliersa te je navodno svašta izrekao. Nakon te akcije Šarić pod košem svoje momčadi hvata loptu i vodi Sixerse prema novoj pobjedi.

Posljednji ubačaj Šarića tj. zakucavanje – kada se obrana Cavsa povukla – izazvao je kontroverzu.Šarić je zakucao je u 12 sekundi prije kraja umjesto da drži loptu i pusti da vrijeme istekne. U američkoj profesionalnoj košarci postoji nepisano pravilo prema kojem se u takvoj situaciji u zadnjem napadu ne ide na pogodak.

Na taj su potez igrači Clevelanda poludjeli, Jordan Clarkson je Šarića pogodio u leđa loptom, a LeBron James je bijesno gestikulirao i vikao prema suparniku. No, srećom nije došlo do fizičkog sukoba.

Suci su zatim morali smiriti igrače obje momčadi da ne dođe do masovne tučnjave, a Dariju koji očito ne zna za ovo nepisano pravilo u prvi tren ništa nije bilo jasno.

Čak mu se obratio i suigrač Joel Embiid pokušavajući ga smiriti i pitati ‘što to radi’? Naime, zbog ovog koša na društvenim je mrežama nastala prava pomutnja jer je poznato kako je Philadelphia nedavno započela kampanju u kojoj su na reklamnim panoima otvoreno poslali poruku LeBronu da im se u ljeto – kada postane slobodan igrač – pridruži.

Megy M. /foto:screesnhot