Šarić nakon ružnih scena i napada bijesnih Jordana i LeBrona

•
  •
  •
  •

Nakon što su Philadelphia 76ersi u derbiju Istočne konferencije nadigrali Cleveland Cavalierse 108:97 na njihovom terenu priča dana postao je naš Dario Šarić,  kojeg su verbalno i fizički napali igrači domaće momčadi

U završnici utakmice, kada je bilo riješeno pitanje pobjednika Šarić je zakucao 12 sekundi prije kraja umjesto da drži loptu i pusti da vrijeme istekne. U američkoj profesionalnoj košarci uobičajeno je da se u zadnjem napadu ne ide na koš ako je rezultat već riješen

Šarićev potez jako je razljutio igrača Clevelanda Jordana Clarksona koji ga je i fizički napao pogodivši ga namjerno loptom u leđa (odmah je isključen!), a živce je izgubio i LeBron James te je sočnim psovkama obasipao našeg košarkaša.

LeBron James je razljutio, a mediji su ga podsjetili kako je jednom prilikom pozdravio zakucavanje mladog igrača Warriorsa Jordana Bella prilikom 30 koševa razlike u zadnjim sekundama uz poruku: ‘Igra se dok utakmica nije gotova!’

Ispada kako je LeBron ispao licemjer jer ga je Šarićev koš jako zasmetao.

Šariću u prvi tren ništa nije bilo jasno, ali su srećom suci brzom reakcijom smirili sve igrače kako ne bi došlo do masovne tučnjave i ružnih scena.

Nakon utakmice Šarić, kojeg su novinari okružili, ispričao se organizaciji Clevelanda i navijačima. Očito je shvatio da bi ovo moglo jako razljutiti LeBrona koji će ovog ljeta birati novi klub. Naime poznato je kako ga Philadelphia jako želi, a čini se da je i on zagrijan…

‘Želim se ispričati cijeloj organizaciji Clevelanda i njihovim navijačima. To što sam učinio nije bilo namjerno, nije bilo usmjereno ni protiv koga. Iskreno, za mene je sve to malo čudno… Ali s druge strane, vidjeli ste Bena, udario ga je tip u leđa, nije ni to baš bilo korektno. Pa ono Rodneyjevo zakucavanje… Bilo kako bilo, želim se ispričati’, rekao je nakon utakmice

Šarić koji je u 29 minuta zabio 16 koševa (šut iz igre 5-13, trice 2-5), od čega ključnu tricu u zadnjim minutama susreta, te je tome pridodao devet skokova za pobjedu Philadelphije.

Između redaka je poslao poruku i LeBronu Jamesu koji ga je verbalno napao. Dario je oduvijek tako igrao, uvijek je davao sve od sebe na terenu i sve mu je ovo čudno. A da je poraz zabolio Cavse, to je jasno…

Nešto više od dvije minute prije kraja Šarić pogađa tricu za vodstvo Philadelphije 98:94, a već tu su počele iskrice jer su mu prije šuta očito nešto ružno dobacili igrači Clevelanda, nakon čega im se Šarić ljutito okrenuo (video sve govori).

Kako god se okrene, ovo nije bila obična utakmica, ovo je bila prava play-offutakmica dva ambiciozna kluba i jasno je kako je adrenalin napravio svoje. Mnogi navijači Sixersa i gotovo svi igrači stali su na Šarićevu stranu jer je odigrao odličnu utakmicu.

Oglasio se nakon utakmice i Jordan Clarkson i objasnio svoju reakciju i zašto je došlo do gađanja Šarića loptom:

‘To je dio igre. Netko bi možda napravio nešto drugo, ali onaj tko igra može napraviti što god želi. Sve je to za ljude…’, rekao je  Clarkson.