Savršen dan hrvatskih tenisača: Dona, Ana, Marin i Ivo u polufinalu

•
  •
  •
  •

Savršen dan hrvatskog tenisa. Ana Konjuh igrat će u polufinalu  WTA turnira Hertogenboschu, u polufinale Nottinghamu prošla je Donna Vekić, a u polufinalu muškog turnira u Hertogenboschu Marin Čilić će igrati protiv Ive Karlovića.

Ana Konjuh u polufinalu Hertogenboscha palsirala se pobijedivši Ruskinju Jevgeniju Rodinu s 6-3, 6-7 (4), 7-6 (10) i spasivši pritom čak pet meč-lopti.

Donna Vekić plasirala se u polufinale WTA turnira u Nottinghamu nakon što je za sat i 14 minuta igre pobijedila Grkinju Mariu Sakkari 6:2, 6:3

Konjuh spasila pet meč lopti

Prvi set nije nagoviještavao tako veliku borbu jer Konjuh protivnici nije dopustila niti jednu ‘break-loptu’, a jednom je, kod 4-3, oduzela Rodinoj servis i prvi set. No, u nastavku je Dubrovkinja imala ogromnih problema sa servisom, svoj je početni udarac gubila četiri puta u drugom te triput u trećem setu.

U drugom je kod 6-5 neuspješno servirala za meč i izgubila u ‘tie-breaku’, da bi u odlučujućem setu Konjuh stalno bila u zaostatku. Rodina je servirala za meč kod 4-5, Konjuh je sve spasila i odvela set do 13. igre u kojem je Ruskinja od vodstva 6-5 nizala meč lopte, a Ana je sve spasila i nakraju dobila ovaj triler s 12-10.

Konjuh je imala 10 as-servisa, ali je od čak 22 lopte za obrat iskoristila samo osam, dok je Rodina bila vrlo učinkovita – od osam prilika za oduzimanje servisa uzela je čak sedam.

Konjuh će se za finale boriti s još jednom Ruskinjom, 20-godišnjoj Natalijom Vihljancevom, koja je 74. na WTA listi.

Vekić u polufinalu WTA u Nottinghamu

Donna Vekić je prohujala kroz prvi set, tri puta je oduzela servis protivnici, ali na početku drugog seta Sakkari ju je iznenadila, došavši do ‘breaka’.

No, Hrvatica je brzo vratila izgubljeni servis, te je poravnala na 2:2, a novi ‘break’ napravila je u osmom gemu te je tako došla u priliku da servira za meč.

Grkinja Sakkari povela je 30:0, ali Vekić je ipak zadržala koncentraciju i drugu meć-loptu pretvorila je u pobjedu, pa sada Vekić vodi 2-1 u međusobnim dvobojima.

U polufinalu Vekić će igrati protiv bolje iz susreta Čehinje Lucije Šafarove i Bugarke Cvetane Pironkove.

Čilić protiv Karlovića u polufinalu

Nakon dugo vremena hrvatski tenis će imati sve-hrvatsko ATP polufinale nakon što je Marin Čilić u četvrtfinalu travnatog turnira u nizozemskom Hertogenboschu slavio protiv Kanađanina Vaseka Pospisila s 6-3, 7-5 i osigurao meč s Ivom Karlovićem.

Čilić je opravdao ulogu favorita protiv Pospisila, 83. igrača svijeta koji je izgubio i drugi međusobni dvoboj s prvim hrvatskim reketom. Nakon što je Čilić lako dobio prvi set, uz jedan ‘break’ za 4-2, u drugom setu je Kanađanin poveo s 4-1. Tada Čilić ubacuje u višu brzinu i s dva uzastopna oduzimanja Pospisilova servisa nakon sat i 17 minuta dolazi do pobjede i hrvatskog polufinala.

Tridesetosmogodišnji Ivo Karlović, koji je treći nositelj na ATP turniru u s-Hertogenboschu, plasirao se u polufinale pobijedivši 65. igrača svijeta Rusa Danila Medvedeva sa 6-4, 6-4.

Čilić i Karlović su dosad igrali pet puta, a Čilić vodi s 3-2 u pobjedama. Zanimljivo je da su svih pet dvoboja igrali na tvrdoj podlozi i bit će ovo njihov prvi sraz na travi.