SENEGAL ŠOKIRAO HRVATSKU: Nakon drame u završnici Šarić i društvo izgubili 77:75 – video

rujan 1, 2014 maxportal
Share Button

Hrvatska košarkaška reprezentacija je nakon velike pobjede nad Argentinom u trećem kolu skupine B Svjetskog prvenstva doživjela šokantan poraz od Senegala 75:77.

Od početka se vidjelo da podcjenjujemo Senegal, jer priliku je umjesto Bojana Bogdanovića dobio mladi Mario Hezonja, koji je efektno zakucao za 2:0. Nakon pet minuta poveli smo s 13:6 i činilo se da smo ozbiljno ušli u utakmicu, ali nije to dugo potrajalo. Senegalci su se brzo primaknuli i izjednačili na 15:15, a onda su tricomDalmeide 41 sekundu prije kraja prve četvrtine i poveli sa 16:18.

Nadali smo se da će se Repešini momci u drugoj četvrtini uozbiljiti, ali umjesto toga suparnici su se ohrabrili do kraja i nakon slobodnih bacanja Dienga su poveli sa 16:24. Tricom Roka Ukića primaknuli smo se točno na polovici igre u drugoj dionici na 23:26, a onda i na 27:29 nakon što je Markota prihvatio odbijenu loptu poslije dalekometnog šuta Rudeža.

No Simonov prekršaj u napadu i tehnička pogreška dali su priliku NBA igraču Diengu s linije slobodnih bacanja i potom Ndiyeu s linije trice da odvedu Senegal na prednost 29:38 minutu i 42 sekunde prije kraja. Na poluvremenu na kraju zaostajemo 32:41.CRO v SEN

U drugo poluvrijeme krenuli smo energičnije, Lafayette i Bogdanović su nizom 4-0 smanjili na 39:44, Simon tricom na 42:46… Uslijedio je niz pogrešaka, između ostalog danas nervozni Bogdanović je pogodio samo jedno od četiri slobodna bacanja u tom razdoblju. No nisu u tom periodu pogađali ni Senegalci, pa je Šarić lijepom solo akcijom smanjio u 25. minuti na 45:46.

Ipak, nismo do kraja preokrenuli, Dieng, Ndiaye i Diop ponovno odlijepljuju suparnika na 47:54, a u 39. minutiDalmeida pogađa nevjerojatnu tricu za 49:57. Uoči zadnje četvrtine u zaostataku smo 52:59, dva koša manje nego na poluvremenu.CRO v SEN

U zadnjih 10 minuta očajnički smo pokušavali sustići i prestići suparnika, više puta smo dolazili na dva poena zaostatka, a najbliže nakon trice Bogdanovića za 69:70 dvije minute prije kraja. Uslijedili su ishitreni šutevi Bojana i Rudeža, novi tračak nade pružio je dalekometnom bombom Lafayette 21 sekundu do kraja, ali nije večeras išlo Hrvatskoj.

Najefikasniji kod nas Šarić i Bogdanović, 14 je dodao Tomić, koji je ostvario i devet skokova, Kod Senegala najbolji je bio nezaustavljivi Dieng s 27 ubačaja.