SENZACIJA ANE KONJUH: U Wimbledonu pobijedila 9. igračicu svijeta

•
  •
  •
  •

ANA KONJUH priredila je iznenađenje u šesnaestini finala Wimbledona! Nakon više od dva i pol sata borbe pobijedila je devetu tenisačicu svijeta Dominiku Cibulkovu 7:6, 3:6, 6:4.

Po prvi put u karijeri probila se u Wimbledonu do osmine finala.

Konjuh je do pobjede stigla zahvaljujući velikom preokretu u prvom setu, u kojem je Slovakinja vodila 5-1, a pri vodstvu 6-5 propustila je i dvije set-lopte. U tie-breaku je naša Fed Cup reprezentativka povela 3-0, Cibulkova izjednačila na 3-3, ali je Konjuh nanizala četiri poena i stigla do prvog seta.

Scenarij je bio sličan i u drugom setu, u kojem je 9. tenisačica svijeta opet stvorila dva breaka prednosti i povela 5-2. Ana je jedan break vratila, ali potom ponovno izgubila servis, pa je odluka o pobjednici ostavljena za treći set.

U njemu je Konjuh odjurila do vodstva 4-0 i kod 5-2 stigla do prvog servisa za pobjedu. Međutim, ostala je na nuli. No, kad je drugi put dobila priliku završiti meč na servisu, 19-godišnja Hrvatica nije ponovila pogrešku. Nakon dva sata i 36 minuta igre, na prvu meč-loptu Cibulkova je promašila retern i poslala Anu u drugi tjedan Wimbledona.

Našoj je tenisači to drugi najbolji rezultat na Grand Slam turnirima. Bolja je bila jedino na prošlogodišnjem US Openu, gdje je u četvrtfinalu poražena od Čehinje Karoline Pliškove.

Konjuh u osmini finala čeka pobjednicu dvoboja Japanke Naomi Osake i peterostruke wimbledonske pobjednice, Amerikanke Venus Williams.