Senzacija u Mannheimu: Zagreb nakon drame izborio četvrtfinale Lige prvaka!

•
  •
  •
  •

RUKOMETAŠI PPD Zagreba plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka zahvaljujući 31-29 (13-15) pobjedi na gostovanju kod RN Loewena u Mannheimu u uzvratnom susretu osmine finala kojom su nadoknadili minimalni poraz od 23-24 iz zagrebačke Arene otprije osam dana.

Nakon poraza u Zagrebu te bolje igre Löwena u prvom poluvremenu izgledalo je da će ovosezonska priča ‘plinara’ u Ligi prvaka završiti već večeras.

Nijemci su stalno bili u vodstvu, a iako su u jednom trenutku vodili sa 13:8 na odmor su otišli s dva pogotka prednosti (15:13). I još u 45. minuti stvari nisu izgledale dobro za Zagreb jer Nijemci su vodili 24:21. A onda je uslijedilo buđenje Vujovićevih igrača.

Kad su u 50. minuti uspjeli izjednačiti (Šebetić je zabio za 25:25) bilo je jasno kako će ovo biti velika večer hrvatskog prvaka. Osjetilo se da je senzacija blizu…

Sjajno je Zagreb odigrao posljednjih, odlučujućih, deset minuta. U domaće igrače uvukla se nesigurnost, a “zagrebaši” su iskoristili ponuđenu priliku i serijom 5:1 preuzeli kontrolu utakmice.

U prvo vodstvo “zagrebaši” su stigli točno pet minuta prije kraja kada je Vujić pogodio za prednost od 27:26, a nekoliko sekundi potom Luka Šebetić je iz protunapada povisio na 28:26, da bi se do kraja dvoboja igralo gol za gol. U takvoj je situaciji Zagreb stalno bio u prednosti, a prolazak među osam najboljih momčadi u Europi potvrdio je Marković golom s krila 10-ak sekundi prije kraja.

Stefan Vujić, Dobrivoje Marković i Stefan Vujić su sa po pet golova bili najefikasniji kod PPD Zagreba, Tin Kontrec je dodao četiri pogotka, dok je kod RN Loewena sedam golova postigao Andre Schmidt, a po pet su postigli Uwe Gensheimer, Patrick Groetzki i Hendrik Pekeler.

Suparnik PPD Zagreba u četvrtfinalu bit će francuski Paris SG s kojim su se “zagrebaši” ove sezone već dva puta susreli u natjecanju po skupinama i oba puta izgubili. U Parizu je bilo 34:23, a u Zagrebu 25-23 za francuski sastav.

Prva utakmica igrat će se u Zagrebu između 20. i 24. travnja, a uzvrat u Parizu je između 27. travnja i 1. svibnja.