SENZACIJA U MIAMIJU: Kvalifikant porazio Federarea i skinuo ga s trona

•
  •
  •
  •

Thanasi Kokkinakis pobirnuo se za senzaciju te je u drugom kolu izbacio provg tenisača svijeta, Rogera Federera. Australac je slavio 3:6, 6:3, 7:6(4)

Nakon što je najbolji tenisač svijeta dobio prvi set i propustio priliku za break na startu drugog seta, započeo je veliki preokret. Kokkinakis je u četvrtom gemu iskoristio svoju prvu break-loptu, a zatim bez ikakvih problema sačuvao prednost do kraja seta.

U trećem setu je Federer više prijetio, imao je dvije break-lopte u šestom gemu, ali je set otišao u tie-break u kojem je 175. tenisač svijeta, koji je u glavni turnir stigao kroz kvalifikacije, bio bolji.

Federer je u nedjelju izgubio finale Indian Wellsa od Juana Martina Del Potra pa mu je ovo prvi put od 2014. godine da je vezao dva poraza

Kokkinakis je, pak, najslabije plasirani tenisač koji je pobijedio nekog svjetskog broja jedan u posljednjih 15 godina.

Ovim porazom Federer je izgubio prvo mjesto na ATP listi, jer prošle je godine osvojio ovaj turnir, što znači da bodove neće obraniti a na sljedećoj ATP listi prvi igrač svijeta bit će Španjolac Rafael Nadal.