ŠERIF-RIJEKA 0:3 Riječani izbušili Šerifa u Tiraspolu i izborili Euro ligu – video

kolovoz 29, 2014 maxportal
Share Button

Momčad Rijeke je i drugu godinu zaredom osigurala igranje u skupini Europske lige, nakon 1:0 na Kantridi u Tiraspolu je s visokih 3:0 pobijedila moldavski Šerif.

Momčad Matjaža Keka slavila je zahvaljujući autogolu Liggera (29) te golovima Kramarića (44) i Moisesa (61).

Moldavci su više prijetili na početku utakmice, ali Riječani su u 29. minuti došli do pogotka koji je i prelomio pitanje prolaska. S lijeve strane je oštru loptu ubacio Moises, a branič domaćina Ligger Moreira je glavom neobranjivo pogodio vlastitu mrežu. U 44. minuti je Andrej Kramarić iz blizine pogodio za 0:2 nakon akcije Moisesa i Leovca. U 61. minuti najbolji pojedinac susreta, riječki Brazilac Moises, povećao je na 0:3 i to lijepim pogotkom udarivši loptu u padu iskosa s desetak metara, a pogodio je sami desni kut vrata Šerifa.

Momčad Matjaža Keka do kraja je sačuvala svoju mrežu netaknutom i Riječani sada s velikim zanimanjem iščekuju petak i ždrijeb koji će im donijeti tri protivnika u skupini i šest jesenskih europskih utakmica.

Pred 7.000 gledatelja na stadionu Šerifa sudio je De Souza iz Portugala.

ŠERIF TIRASPOL – RIJEKA 0:3
Strijelci: 0-1 Moreira (29-ag), 0-2 Kramarić (44), 0-3 Moises (61)

ŠERIF: Degra; Metoua (Paireli, 18), Muresan, Moreira, Joazinho – Olimpio (Ricardinho, 53) – Balima, Thiago Galvao, Cadu, Ernandes – Isa
RIJEKA: Vargić; Tomečak, Samardžić, Lešković, Leovac – Jugović (Cvijanović, 81), Jajalo, Brezovec, Sharbini (Kvržić, 54)- Moises (Zlomislić, 68)- Kramarić