Slavlje kakvo na Poljudu dugo nije viđeno: Golman Letica u 96. zabio za pobjedu

•
  •
  •
  •

U dvoboju 25. kola HT Prve lige nogometaši Hajduka na dramatičan su način ostvarili pobjedu 3:2 protiv Istre u šestoj minuti sudačke nadoknade, a junak je postao golman Karlo Letica koji je glavom zabio pogodak.

Na dan kad je Dinamo senzacionalno poražen Lokomotive, a mladi Karlo Letica postao glavna vijest u Španjolskoj zbog interesa Real Madrida, Hajduk protiv Istre sve te dobre vijesti trebao je pobjedom zaokružiti, a to je napravio na spektakularan način, pogotkom upravo golmana o kojem cijeli svijet priča!

Protiv ranjenog kluba čija je sudbina i dalje neizvjesna Kopićeva družina odigrala je još jednu neuvjerljivu utakmicu, kao i prije dva tjedna kad je izgubila od Slavena, no ovaj je put uspjela iščupati pobjedu.

Bio je to susret na Poljudu koji je na odličan način započeo na Splićane i malotko je vjerovao da će se stvari zakomplicirati kada je Gyurcso zabio iz blizine nakon asistencije Juranovića u 15. minuti.

No, Bartolovićeva momčad odlučila je pomrsiti račune domaćinu. Pokazala je to akcija u 27. minuti, kada je Matas s desne strane ubacio za Vojnovića, a ovaj je skrenuo loptu neobranjivo pokraj Letice.

U 53. minuti Istra je potpuno šokirala poljudsku publiku. Nakon ubačaja Čuljaka Matei je iz voleja zabio krasan pogodak, a gosti su neočekivano preokrenuli rezultat.

Ipak, u 71. minuti Hajduk je uspio izjednačiti, zahvaljujući Saidu koji je glavom matirao Ivešu nakon kornera.

Do kraja susreta Splićani su bili u nekoliko navrata blizu pobjedi, Bašić je pogodio gredu, Said vratnicu, a onda je u posljednjem napadu Karlo Letica otišao pred gol Istre i glavom zabio u 96. minuti!

Hajduk je smanjio prednost Dinama na šest bodova, a Letica pokazao zašto ga Real očajnički želi u svojim redovima!