SLAVLJE U ABU DABIJU: Real prvak svijeta, Modrić najbolji igrač turnira

•
  •
  •
  •

Nogometaši madridskog Reala pobjedom 1:0 nad brazilskim Gremiom obranili su naslov sjetskog klupskog prvaka, a najboljim igračem turnira proglašen je Luka Modrić.

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Cristiano Ronaldo u 53. minuti iz slobodnog udarca, nakon što je nad njim napravljen prekršaj na 25 metara od vrata brazilske momčadi.

Ronaldo je pronašao rupu u živom zidu Gremija i pogodio suprotni kut od onog koji je čuvao brazilski vratar Marcelo Grohe.

Rekordna godina Reala

Jedan od najistaknutijih pojedinaca utakmice bio je i kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić koji je odigrao svih 90 minuta finalnog dvoboja, dok je Mateo Kovačić ostao na klupi za pričuvne igrače.

Modriću je ovo 13. trofej s Realom, otkako je stigao u Madrid u ljeto 2012. godine.

Real je potpuno zasluženo stigao do trofeja, s obzirom na to da su Madriđani uputili 20 udaraca na vrata, od čega sedam u okvir, dok je Gremio imao samo jedan šut, a Realov vratar Keylor Navas ostao besposlen.

Iako je Zidane izveo najjači sastav kojeg je imao na raspolaganju, Real se mučio cijelo prvo poluvrijeme u kojem je uputio samo jedan udarac u okvir gola. Modrić je igrao od prve minute, u napadu su bili Ronaldo i Benzema, a Mateo Kovačić i Gareth Bale na klupi.

Modrić briljirao

Modrić je bio najbolji igrač u prvom dijelu, ali i u svih 90 minuta, no njegove asistencije nije imao tko utrpati u gol. Jedan njegov šut otišao je pored gola, a kasnije je u drugom dijelu pogodio i stativu.

Gremio nije imao odgovora i stvorio je samo jednu pravu šansu tijekom utakmice.  Madriđani su uputili 20 udaraca na vrata, od čega sedam u okvir, dok je Gremio imao samo jedan šut, a Realov vratar Keylor Navas ostao besposlen.

Real je ovom titulom potvrdio rekordnu godinu, prvi put u 115. godina dugoj povijesti kluba završili su s čak pet trofeja.

Prva su momčad koja je obranila naslov svjetskog prvaka otkako se turnir igra u aktualnom formatu, a ovom im je šesti naslov prvaka svijeta.

Megy M. /foto:screenshot