Soudani i Antolić za 2:0 protiv Žalgirisa

srpanj 16, 2014 maxportal
Share Button

Dinamo je odigrao dobru utakmicu protiv Žalgirisa i golovima Soudanija i Antolića  došao dolijepih 2:0 uoči uzvrata u Litvi.

Pred nešto više od 4 tisuće gledatelja Dinamo je vrlo dobro ušao u prvu utakmicu na Maksimiru. Modri su bili čvrsti, brzi i potpuno su dominirali prvih 20-tak minuta te se činilo kako gosti nemaju odgovor za igru hrvatskog prvaka. Dinamo nije imao čistih prilika, ali udarci Machada i Antolića su prošli blizu gola gostiju, Pinto je često ubacivao sa strane, a neumorni AdemiBrozović su brzo osvajali lopte i pokretali nove napade Modrih.

Gosti nisu odigrali gotovo ništa, na terenu je postojao samo Dinamo, ali nakon pola sata ritam igre je malo pao i pritisak Dinama popustio. Ipak, tko zna kako bi se utakmica razvijala da je engleski sudac u 32. minuti pokazao na bijelu točku, a – morao je to napraviti. Brozović je pucao s ruba kaznenog prostora, a loptu na putu prema golu rukom zaustavlja Kerla. Igrač Žalgirisa je bio na desetak metara i ovo je bio čisti kazneni udarac, a ne škodi niti spomenuti kako isti igrač u tom trenutku već imao žuti karton.

Vezni red donio prevagu

Na odmor se ipak otišlo bez golova, a trener je igračima u svlačionici rekao kako moraju ubrzati loptu, igrati više okomitih dodavanja i pucati izvana. Igrači su ga poslušali, nastavili su u nastavku kao na početku utakmice i razlika u kvaliteti je bila sve više očita. Prvo je u 52. minuti Soudani u priliku gurnuo Machada koji je predugo čekao s udarcem da bi isti dvojac minutu kasnije, u promijenjenim ulogama, još opasnije zaprijetio, ali udarac Alžirca odlazi pored gola.

Srećom, u 58. minuti više nije bilo spasa za Žalgiris! Soudani je u kaznenom prostoru našao Čopa koji prekrasnim potezom petom vraća loptu Alžircu na nekih 12-13 metara odakle je ovaj šalje u mrežu; potpuno zasluženo vodstvo Modrih. Naravno, pogodak je puno toga promijenio na terenu jer su s jedne strane Modri vodstvom dobili potrebnu mirnoću i samopouzdanje dok su se i gosti ipak morali barem malo otvoriti. U takvoj igri Dinamo je imao još nekoliko prilika, a nakon što je Soudani u 64. u čistoj situaciji pucao pored gola u 69. je na semaforu pisalo 2:0.

Bila je to fantastična akcija u kojoj je golemi dio posla odradio danas sjajni Ademi. Ari je osvojio loptu kod svojeg kornera, povukao do centra gdje se uz pomoć Soudanija riješio još dva igrača da bi na desnoj strani našao Machada koji centrira do Antolića, a ovaj krasnim udarcem s ruba kaznenog prostora šalje loptu u mrežu. Prekrasan pogodak Dinama za zasluženih 2:0.

Uzvratna utakmica za sedam dana

Dinamo je do kraja imao još nekoliko pokušaja pa je tako Gonçalo ušao i pucao iz daljine, a krasan prodor je udarcem završio Pjaca, još jedan debitant, no rezultat se nije mijenjao. Nije niti trebao jer ovih 2:0 su itekako lijepa prednost Modrima uoči uzvrata.

Sve u svemu, Dinamo je odigrao jako dobru utakmicu, mirno gradio svoje napade i smireno čekao i – dočekao golove. Modri tako golovima Soudanija i Antolića u Litvu nose lijepu prednost koja ne znači da se Dinamo može opustiti, ali znači da Žalgiris mora napasti. U takvoj igri – Dinamo je apsolutni favorit jer je bolja momčad.

Uzvratna utakmica između Dinama i Žalgirisa igra se već za sedam dana, u utorak 22. srpnja, u Vilniusu. Susret počinje u 21:15 po lokalnom odnosno u 20:15 po hrvatskom vremenu.

GNK Dinamo – VMFD Žalgiris 2:0 (0:0)