SPEKTAKL U BARCELONI: Sjajni golovi, visoka napetost i kartoni obilježili El Clasico

•
  •
  •
  •

Barcelona i Real remizirali su u zadnjem El Clasicu sezone: na stadionu Camp Nou bilo je 2:2.Luka Modrić odigrao je cijeli susret,  Mateo Kovačić ušao u igru u 84. minuti. Ivan Rakitić je za Barcu igrao svih 90 minuta.

Iako ovog puta El Clasico nije imao nikakvu natjecateljsku težinu, jer je Barcelona već osigurala naslov prvaka, dvoboj na Camp Nou bio je iznimno zanimljiv, a na kraju je,  iako je Real cijelo drugo poluvrijeme imao igrača više,  završio neodlučeno, 2:2. Tim je Barca produžila niz neporaženosti i sve je bliže tome da osvoji titulu bez poraza.

Prvi gol nije trebalo dugo čekati. Nakon lijepe akcije Barcelone mrežu je u 10. minuti zatresao Luis Suárez. No, Real je brzo došao do poravnanja nakon pogotka Cristiana Ronalda u 15. minuti.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+3) problemi za Barcelonu, jer je desni branič Sergi Roberto isključen zbog toga što je laktom udario Marcela. U poluvremenu trener Reala ostavio je na klupi Ronalda, koji se žalio na ozljedu, a zamijenio ga je Marco Asensio.

Barcelona u nastavku, unatoč igraču manje, ponovno vodi, a strijelac je Lionel Messi u 52. minuti. On je lijepim udarcem s 15-ak metara svladao gostujućeg vratara. Igrači Reala su prosvjedovali kod suca tvrdeći da je golu prethodio prekršaj na Varaneu, ali bez uspjeha.

U 70. minuti Lionel Messi nije iskoristio stopostotnu priliku, a kazna je stigla već u 73. minuti, kada jeGareth Bale donio gostima izjednačenje na 2:2, što je bio i konačan rezultat.

U dresu Reala Luka Modrić odigrao je cijeli susret, pruživši solidnu partiju, dok je Mateo Kovačić ušao u igru u 84. minuti. Ivan Rakitić je za Barcu igrao svih 90 minuta.

BARCELONA: Ter Stegen, Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Alba, Rakitić, Busquets, Iniesta (Paulinho, 58), Coutinho (Semedo, 46), Messi, Luis Suarez (Alcacer, 90+2).

REAL MADRID: Keylor Navas, Nacho (Lucas Vazquez, 68), Varane, Ramos, Marcelo, Modrić, Casemiro, Kroos (Kovačić, 84), Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo (Asensio, 46).