ŠTA JE SVE PROPUSTIO: Čilić poražen u drugom kolu Australian Opena

•
  •
  •
  •

MARIN ČILIĆ, sedmi nositelj prvog Grand Slama sezone, ispao je u drugom kolu Australian Opena! Porazio ga je Britanac Daniel Evans  3:6, 7:5, 6:3, 6:3.

Početak meča i cijeli prvi set uopće nisu mogli nagovijestiti ovakav rasplet. Čilić je poveo s 3:0 i bez ikakvih problema do kraja seta sačuvao prednost.

Bio je bolji i u drugom setu, ali ga je uspio izgubiti onako kako sam on to može. U prvom gemu je propustio dvije break-lopte, u petom je napravio break, ali je u šestom već izgubio prednost pa je u 11. gemu propustio još tri break-lopte i odmah zatim izgubio svoj servis.

Od šokantnog gubitka seta protiv upornog Britanca, koji je za razliku od Čilića sjajno otvorio sezonu i igrao finale u Sidneyu, hrvatski tenisač se nije uspio oporaviti pa je za nešto više od pola sata izgubio treći set.

Što je sve Čilić  napravio u četvrtom setu

Četvrti set ponudio je ono “najbolje” što možemo vidjeti od Čilića. Prvo je u gemu koji je trajao više od 10 minuta propustio čak osam break-lopti i odmah zatim izgubio servis.

Vratio već u sljedećem gemu kad se se očekivalo da će slomiti suparnika, poklonio mu je još jedan break i povratka više nije bilo.

Porazom u drugom kolu Čilić nastavlja seriju loših rezultata na Australian Openu. Prošle godine u Melbourneu je ispao u trećem kolu.

Evansu, koji je 51. igrača svijeta, plasman u treće kolo je rezultat karijere na Australian Openu, a ovo mu je najveća pobjeda u karijeri.

M.R. Foto:facebook