U-21: Golijada Gračanovih izabranika protiv San Marina: Hrvatska u četiri utakmice nije primila gol!

•

U utakmici 6. kvalifikacijske skupine za odlazak na Europsko prvenstvo hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine pobijedila je u Šibeniku selekciju San Marina 4:0.

Mladi reprezentativci upisali su i četvrtu pobjedu u kvalifikacijama i ostali na vrhu skupine s maksimalnih 12 bodova.

Izabranici Nenada Gračana lako su se na šibenskom Šubićevcu obračunali s nejakim San Marinom i samo je bilo pitanje s koliko će golova u mreži gosti otići s terena. Hrvatska u četiri utakmice u skupini još nije primila gol, a postigla ih je dvanaest.

Prvi pogodak zabio je u 12. minuti Alen Halilović uz pomoć braniča gostiju Battistinija, a u 44. minuti Antonio Milić je glavom pogodio za 2:0. U 47. minuti na 3:0 je povećao Dino Perić, a četiri minute poslije u strijelce se upisao i Marko Pjaca za konačnih 4:0.

Sljedeći susret Hrvatska igra s daleko jačom Španjolskom, u utorak u Rijeci.

Hrvatska vodi s 12 bodova, europski prvak Švedska i Španjolska imaju po sedam, Gruzija šest, a San Marino i Estonija po jedan bod.

HRVATSKA – SAN MARINO 4:0

Pred 1000 gledatelja na stadionu Šubićevac sudio je Mamadov iz Azerbajdžana.
Strijelci: 1:0 Halilović (12), 2:0 Milić (44), 3:0 Perić (47), 4:0 Pjaca (51).
HRVATSKA: Livaković – Mikanović (Brlek, 62), Perić, Ćaleta Car, Milić – Ćorić, Radošević (Tudor, 62), Pašalić – Halilović, Vlašić, Pjaca (Fiolić, 76)
SAN MARINO: E. Benedettini – D’Addario, Cesarini, M. Battistini, Grandoni, Proli – Zafferani (Ceccaroni, 61), L. Censoni, Golinucci (Francini, 52), Tomassini (Raschi, 82)- Bernardi