US OPEN Nezaustavljivi Čilić preko Francuza Chardya stigao do četvrtfinala turnira

•

Marin Čilić ponovno je među osam najboljih na US Openu. Najbolji hrvatski tenisač plasirao se u četvrtfinale svladavši u New Yorku Francuza Jeremya Chardya u četiri seta – 6:3, 2:6, 7:6 (2), 6:1.

Čilić je plasmanom u četvrtfinale na još tri pobjede do obrane naslova, a protiv 27. igrača svijeta Chardya je imao probleme samo u drugom setu. Break za 4:2 u prvom setu donio je Čiliću dobitak prvog seta, da bi Chardy s dva oduzimanja servisa u drugom setu poravnao.

Ključnim se pokazao treći set, u kome nije bilo oduzimanja servisa, a u tie-breaku je Čilić odmah poveo s 3:0 i s ukupnih 7:2 došao do prednosti od 2-1 u setovima. Gubitak trećeg seta slomio je igru Francuza, pa je Čilić u četvrtom setu s dva breaka došao do prednosti od 5:0 i lako okončao meč.

Međugorac je protiv opasnog Chardya imao 23 asa, 58 posto prvog servisa, od sedam lopti za obrat spasio je pet, dok je s 53 winnera nadmašio Chardyevih 35.

Bio je to treći međusobni dvoboj Čilića i Chardya, te druga pobjeda prvoga hrvatskog reketa. U četvrtfinalu Čilića čeka još jedan Francuz, a bit će to bolji iz dvoboja Jo-Wilfried Tsonge i Benoît Pairea.

Pobjedom 6-3, 3-6, 7-6(2), 6-1 protiv Jérémyja Chardyja, svojom 11. uzastopnom u New Yorku, najbolji hrvatski tenisač stigao je na tri koraka od obrane naslova.

Na stadionu Arthur Ashe, svojem omiljenom teniskom terenu, Čilić se opet predstavio u dominantnom i napadačkom izdanju sa 52 winnera, od čega 23 asa. Sa servisom koji je više-manje bio kao podmazan, preskočio je prvu od dvije francuske prepreke i ušao u četvrtfinale US Opena treći put zaredom.

Uoči turnira napisali smo da bi već i to bio zadovoljavajući doseg, no uz ovakvu igru, Marin se ima puno pravo nadati ulasku u polufinale i novom izazovu protiv Đokovića. Bez obzira hoće li dočekati Tsongu ili Pairea, čiji je meč počeo kasnije.

Treći je set donio potpunu izjednačenost, i rezultatsku i statističku. Chardy do tie-breaka nije izgubio nijedan poen nakon prvog servisa, Čilić tek tri. Rasplet u odlučujućem gemu za našeg je tenisača bio kao skiciran. Chardy je otvorio dvostrukom pogreškom, svojom već desetom u meču, a Čilić je taj poklon odmah ovjerio s dva asa i stvorio si dostatan kapital. Razorni bekhend u kut terena bio je prikladan način da ga potvrdi i povede 2-1 u setovima.

Tenisači, osmina finala: Čilić(9) – Chardy(27) 6-3 2-6 7-6(2) 6-1