•
  •
  •
  •

U susretu 4. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji, Hrvatska je pred praznim tribinama stadiona Maksimir pobijedila Island 2:0 i učvrstila se na vodećoj poziciji u skupini.

Oba pogotka na utakmici zabio je Marcelo Brozović (15, 90+1). Crveni karton u samoj završnici dobio je Ivan Perišić.

U vrlo teškim uvjetima, po iznimno lošem terenu i tribinama bez gledatelja, jer je Hrvatska još pod suspenzijom zbog divljanja navijača, hrvatski nogometaši su došli do vrlo važne pobjede nad Islandom (2:0).

Junak pobjede bio je Brozović čija su dva precizna udarca desnom nogomet odsjela u islandskoj mreži, pa će zahvaljujući njemu ovu godinu Hrvatska okončati kao vodeća u svojoj skupini. pxl_121116_14718817-jpg-688x388_q85_crop_upscale1

Izbornik Ante Čačić nije se usudio postaviti u početnu momčad nedovoljno zaliječenog kapetana Luke Modrića, a umjesto njega je startao Mateo Kovačić.

Island se na početku pokazao opasnijim i u 12. minuti Boedvarsson je prošao pokraj Vide, ali je pucao pored vrata u vrlo izglednoj prilici. No, povela je Hrvatska i to iz prve ozbiljnije situacije.

Brozović je odigrao dupli pas s Rakitićem i s 20 metara pogodio donji lijevi kut islandskih vrata. U 33. minuti Pivarić u zadnji trenutak blokira udarac Gudmunssona iz velike blizine, a u protunapadu Perišićev udarac odlazi nekoliko centimetara pokraj vrata.

U 34. minuti lopta pogađa u ruku Arnasona u kaznenom prostoru, no sudac Rocchi nije dosudio kazneni udarac. U 41. minuti ubačaj Vrsaljka pogađa Perišića koji je sam na šet metara od islandskih vrata, ali njegov volej završava ravno u tijelu vratara Halldorsona. U 42. minuti prijete Islanđani, a lob E. Bjenarssona vratar Subašić jedva izbacuje u korner.

Odmah na početku drugog dijela Čačić ubacuje u igru Modrića, a u svlačionici je ostao Kovačić. U 62. minuti Island je propustio veliku šansu, nakon precizne akcije lopta je došla do Boedvarssona koji ne pogađa mrežu iz blizine.

U 69. minuti pokušao je prizemnim udarcem s 20 metara Modrić, a istakao se obranom Halldarson. Islandski vratar obranio je i šut glavom Perišića u 72. minuti, a dvije minute kasnije Vida nakon kornera pogađa umjesto mreže Arnasona u glavu.

Pet minuta prije kraja ušao je Kramarićumjesto Rakitića, a upravo je napadač Hoffenheima u 88. minuti proigrao Perišića koji traži Mandžukića, čiji je udarac prema praznoj mreži blokiran.