VIDEO BARCA-JUVE 3:1: Rakitić, Suarez i Neymar donijeli Barci Ligu pravaka, Juve oštećen za penal

•

Večeras od 20.45 sati na berlinskom Olimpijskom stadionu igra se finale Lige prvaka, a snage će odmjeriti Juventus i Barcelona. I Juventusov trener favoritima drži Katalonce, sigurni smo da se Talijani, za koje neće igrati Chiellini, neće tek tako predati.

S velikim zanimanjem dvoboj će pratiti i hrvatski navijači, jer već četvrtu godinu zaredom imamo naše igrače u finalima.  Nadamo se da će Rakitić, nakon Mandžukića i Modrića, podići pobjednički pehar.

rakitić, neymar

Za većinu stručnjaka katalonski sastav je favorit. Dovoljno je pogledati učinak trojice ‘nogometnih čarobnjaka’ Lionela Messija, Neymara i Luisa Suareza koji su ove sezone zabili ukupno 120 golova. Međutim, nemoguće je otpisati torinsku ‘Staru damu’.

Barca je u zadnja tri finala u kojima je nastupila slavila (2011, 2009, 2006), dok je Juve u zadnji tri finala izgubio. Od Milana (2003), Real Madrida (1998) i Borussije Dortmund (1997). Posljednji put Juve je osvojio LP 1996. protiv Ajaxa.

JUVENTUS: Buffon – Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra – Marchisio, Pirlo, Pogba – Vidal, Tévez, Morata
BARCELONA: Ter Stegen – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba – Busquets, Rakitić, Iniesta – Messi, Suárez, Neymar
————————————————————————————————————

90.+5. minuta: GOOOL za BARCELONU! 1:3, strijelac NEYMAR!

90. minuta: Pet minuta sudačke nadoknade.

90. minuta: Rakitić izlazi iz igre, zamijenio ga je Mathieu.

89. minuta: Velika prilika za Juventus! Dalekometni Marchisio dobro gađa donji lijevi kut, ali Ter Stegen odlično brani.

85. minuta: Moratu mijenja Llorente.

84′ – nova prilika za Barcu; suarez puca iz okreta, pokraj gola, ali ni Xavi ne uspjeva zahvatiti loptu

82. minuta: Velika prilika za Barcelonu! Rakitić je nakon kornera odlično u prostor poslao loptu za Piquea, ali on sam s desetak metara puca preko gola.
75′ – korner za Juventus; Ter Stegen loše intervenira ali Evrin udarac odsjeo je na mreži s vanjske trane
71′ – Jordi Alba ubacio je s lijeve strane, neymar pucao glavom, ali lopta je pogodila i ruku pa je pogodak opravdano poništen
68′ – GGGOOOLLL  za BARCELONU! 2:1,  strijelac LUIS SUAREZ! Odmah nakon što je Juve oštećen, primio je gol. Messi je dugo vukao loptu, pucao i Buffon brani, ali Suarez odbijanac šalje u mrežu.

68′ – sada se Juventus s pravom ljuti; Dani Alves srušio je Pogbu
67′ – definitivno period igre koji pripada Juventusu
65′ – ‘bomba’ Pogbe s 20-tak metara ali ravno u Ter Stegena
63′ – Iniestina lopta prema Suarezu, ali Buffon je bio brži
63′ – sada Juve pritišće, a Tevez je imao dobru priliku, ali pucao je preko gola
55′ – GGGOOOLLL lijepa akcija Juventusa – Morata zabija za 1:1; prije toga je Tevez odlično puca no Ter Stegen je uspio zaustaviti loptu ali točno na nogu Španjolca

54′ – Pique se poigravao pred svojim 16-ercem, ali izborio je aut
53′ – čvrsti start Bonuccija na Suareza
51′ – nova sjajna kombinacija Barce, ali Messijev udarac ide preko gola
49′ – kakva kontra Barce; išla su petorica na trojicu; Rakitić je dodao Suarezu, ali Buffon dobro brani udarac Urugvajca
48′ – slobodnjak za Juventus; Pirlo je ubacio a Pique izbacio ispred Pogbe
46′ – počelo je drugo poluvrijeme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45′ – sjajan prodor Messija ali u ključnom trenutku lopta mu je pobjegla u gol-aut
44′ – velika greška Buffona; neyamr je ubacio prema Suarezu, ali lopta je bila previsoka za Urugvajca
41′ – Pogbi žuti karton zbog starta na Messija
41′ – Rakitićev ubačaj iz kuta prema Piqueu, ali čiste talijani
39′ – odličan potez Suareza, no njegov udarac s ruba-16 erca otišao je koji centimetar od vratnice
35′ – Juventus traži penal, zbog starta na Pogbi, ali niti je bio prekrašj a niti u 16-ercu; dobra procjena turskog suca
34′ – Vidal se izborio za novi korner, ali Talijani su zakomplicirali te je lopta bez probelma završila u rukama Ter Stegena
27′ – nakon nekoliko minuta ‘zatišja’, probudila se i Barca, a Neymar s nekih 14 metara puca ali ravno u Buffona
26′ – Jordi Alba ležerno je izbija loptu iz svog 16-erca, a Marchisio puca, ali malo preko gola
24′ – nova prilika za Juve, no Pogba puca pokraj desne vratnice Ter Stegenovog gola
23′ – Tevez s lijeve strane pokušava pronaći Moratu, ali bezuspješno
23′ – ubačaj pred gol Juventusa, ali Buffon mirno hvata loptu
19′ – napokon nešto i od Juventusa; ali Pogba nije uspio poentirati
16′ – Rakitić je izveo korner, Jordi Alba puca lijevom nogom ali preko gola
13′ – Suárez je prošao po lijevoj strani u sljedećoj akciji, Alves puca na lijevu stranu, Buffon briljantno brani na krivoj nozi
13′ – Messijev ‘projektil’ za Neymara, ali Brazilac malo kasni na loptu.

13.’ : Velika prilika za Barcelonu i velika obrana Buffona! Kakva obrana 37-godišnje gomanske legende! Dani Alves snažno je pucao po sredini gol i uhvatio Buffona u raskoraku, dok je išao na desno. I kada smo svi vidjeli loptu u golu, Buffon se vratio na lijevo i obranio ljevicom.

12.’: Vidal je prvi igrač sa žutim kartonom nakon što je na centru pokosio Busquetsa.

10.’minuta: Dum-dum nogomet! Barca ne uspijeva iz kontre, a s druge strane Morata čuvara baca na zemlju i nalazi Vidala koji puca iznad gola. Odmah u sljedećoj akciji Neymar puca, ali također visoo.

4.’: GOOOL za BARCELONU! 1:0, strijelac IVAN RAKITIĆ!

Akcija s 20-ak dodavanja došla je do lijeve strane; Messi, Neymar, Alba i onda Iniesta sjajno pronalazi Rakitića, koji utrčava na pravo mjesto i s desetak metara zabija za vodstvo Barcelone.

1′ – Puca Tévez već u prvoj minuti, ali loše je to izveo.

20:45 – Počela je utakmica u Berlinu.