•
  •
  •
  •

NOGOMETAŠI Barcelone svladali su u 22. kolu Primere Athletic na teškom gostovanju u Bilbau, a u visokoj pobjedi 5:2 golove su zabili Messi, Suarez, Neymar i Pedro.

Barcelona je od prvog trenutka odlučila iskoristiti blamažu Reala protiv Atletica (0:4) i približiti mu se samo na bod zaostatka. Krenuli su goropadno i već su u 15. minuti poveli. Messi je s desne strane, s oko 20 metara pucao iz slobodnjaka, lopta se odbila od živog zida, promijenila smjer i prevarila domaćeg golmana Iraizoza.

Athletic se nije predavao i u 19. minuti imali su sjajnu šansu, no Bravo super reakcijom brani Adurizu udarac. Samo minutu poslije Luis Suarez promašuje nemoguće. Bio je sam na tri metra od gola, mogao je birati gdje će pucati, no njegov udarac glavom išao je ravno u ruke Iraizozu.messi
Ipak, Suarez se iskupio u 26. minuti. Leo Messi je napravio pola posla. Nakon jedne sjajne i brze kontre, Argentinac povratnom loptom  pronalazi  Urugvajca koji lijepim udarcem pogađa za 2:0.

Bez obzira na lagano i sigurno vodstvo, Barca nije posustajala. U 30. minuti nova sjajna prilika, no branič Laporte s gol crte brani šut Neymaru. Athletic odmah potom uzvraća i samo dvije minute poslije Aduriz pogađa vratnicu.

Prvih 45 minuta je bilo fantastično, no nastavak je ponudio pravi spektakl. Obje momčadi su željele igrati nogomet. Athletic je želio smanjiti i izjednačiti, a Barca je željela potpuno dotući domaćina. Naravno, u takvom su nogometu najviše uživali gledatelji na prepunom San Mamesu.

U samo sedam minuta palo je čak četiri gola. Najprije je u 59. Athletic smanjio preko Rica. Tri minute poslije Rakitić pronalazi Suareza, ovaj Messija koji puca, lopta udara u nesretnog De Marcosa i vara golmana. Samo dvije minute poslije i Neymar zabija, a odmah potom i Aduriz snažnim i preciznim udarcem smanjuje na 2:4.

2015-02-08_ATHLETIC-BARCELONA_13-Optimized.v1423429607[1]
 U 75 minuti Bilbao ostaje s deset igrača. Zbog grubog starta na Suarezu isključen je Etxeite, a Barcelona je to znala kazniti. Messi je izmiješao pola Athleticove obrane i sjajno uposlio Busquetsa, koji je samo produžio za Pedra za 5:2. U tom trenutku cijeli San Mames je ustao na noge i zapljeskao malenom argentinskom čarobnjaku.
Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta, i bio je jedan od najboljih u Barcinom veznom redu, a aktivno je sudjelovao u akcijama kod dva pogotka svoje momčadi, ali nije se upisao u listu strijelaca.

Na ljestvici Primere Barcelona sada zaostaje tek boda za Realom, a ako nastavi igrati u ovakvoj formi, naslov prvaka nije nedostižan.