VIDEO Barca razbila Celtu: Pogledajte Messijev gol o kojem svi pričaju. Je li smio biti priznat?

•

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić, strijelac pogotka za Barcelonu u pobjedi od 6:1 nad Celtom iz Viga, istaknuo je da uživa igrati u tako moćnoj momčadi, a gol je posvetio svojim obožavateljima.

Ovaj gol je za više od 4 milijuna vas koji činite obitelj na Instagramu. Nadam se da ste uživali u proslavi, poručio je 27-godišnji vezni igrač.

Barcelona je povela protiv Celte u 28. minuti. Messi je zabio fenomenalan pogodak iz slobodnog udarca. Sergio se rastegnuo koliko je dug, ali dva vratara ne bi zaustavila projektil Argentinca.

Celta odgovara 11 minuta kasnije i poravnava rezultat iz jedanaesterca. Jordi Alba ruši Guidettija, a isti igrač je precizan s bijele točke. Ovo je bio prvi jedanaesterac dosuđen protiv Barcelone u ovoj sezoni La Lige.

Nakon toga, Barcelona je odigrala do kraja utakmice spektakularan nogomet. U 59. minuti Suarez zabija za 2:1, isti igrač je precizan 16 minuta kasnije, a Urugvajac svoj treći pogodak na utakmici postiže u 81. minuti na spektakularan način.

Messi je izveo jedanaesterac, ali nije pucao prema golu nego je loptu lagano dodao  Suarezu koji utrčava u šesneasterac i zakucava za 4:1.

Nakon ovog gola razvila se polemika je li gol smio biti priznat. Zaključak je da je odluka suca dvojbena. Ne zato što Messi nije smio dodati loptu suigraču, nego jer je Suarez prilikom izvođenja penala jednom nogom bio unutar kaznenog prostora.messi_suarez_penal[1]

Utakmica je već tu bila gotova, a u 85. minuti na 5:1 je povećao Ivan Rakitić. Sjajno ga je proigrao Suarez s lijeve strane, a Rakitić efektno poentirao.

Trener Katalonaca, Luis Enrique bio je prezadovoljan nakon slavlja svoje momčadi. Ipak pohvalio je i Celtu, rekavši kako protiv njih nikada nije lagano:

“Uživamo na terenu i želimo da naši navijači uživaju s nama. Protiv Celte nikad nije lagano, ali bili smo spektakularni u drugom poluvremenu”, rekao je Enrique, a izjave prenosi službena Twitter stranica Barcelone.

M. R./Foto:FC barcelona