•
  •
  •
  •

Vodeći Dinamo je u derbiju 18. kola HNL-a pobijedio najvećeg konkurenta Rijeku s 3:0, pa je kolo prije kraja jesenskog dijela prvenstva stekao nedostižnih sedam bodova prednosti.

Utakmica je započela u atmosferi nedostojnoj derbija u ovom trenutku dva daleko najbolja hrvatska kluba. Kišom okupani Maksimir privukao je zaista malo navijača Dinama, dok je Armade bilo u solidnom broju te je stvarala “domaćinsku” atmosferu. Ovom pobjedom Dinamo se Riječanima odvojio na sedam bodova prednosti.

Prvi je zaprijetio Dinamo preko Brozovića koji je glavom loše zahvatio Pjacin centaršut. U 11. zaprijetila je Rijeka preko Leovca, no Eduardo je uspio obraniti neugodan udarac lijevog beka Rijeke.

Modre je u vodstvo doveo Arijan Ademi u 39. minuti udarcem s 12 metara nakon što je lijepo utrčao u prostor, a na 2:0 povisio je Henriquez. Najveći dio posla za drugi gol domaćina u 52. minuti obavio je Domagoj Antolić, koji je oduzeo loptu i uposlio Henriqueza

Konačan rezultat piostavio je Duje Čop nakon lijepe akcije i duplog pasa s Fernandesom u 85 minuti.

Dinamo je bio nadmoćniji, imao 18 udaraca na gol, osam u okvrir gola, Rijeka je uputila šest udaraca, od čega dva u okvir gola.

Tek nešto više od 3000 gledatelja došlo je na Maksimir pogledati utakmicu između dvije vodeće momčadi prvenstva. Razlog slaboj posjeti zasigurno je loša atmosfera koja posljednjih dana trese hrvatski nogomet, ali i loši vremenski uvjeti u Zagrebu.

Riječani su mogli i bolje proći, ali tragičar je bio Andrej Kramarić. Možda ključan promašaj dogodio se u 15. minuti, kod rezultata 0:0 on je imao stopostotnu priliku, oslobodio se svog čuvara i vratara, ali onda je poslao loptu preko gola.