•
  •
  •
  •

Nogometaši Hajduka plasirali su se u finale Hrvatskoga nogometnoga kupa nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili u Zagrebu Lokomotivu 5:3.

Nakon 120 minuta teške borbe bilo je 1:1, a Splićani su bili precizniji s 11 metara i izborili finale u kojem će igrati protiv boljeg između Dinama i Rijeke.

Gol za Lokomotivu zabio je Ante Majstorović (54), dok je strijelac za Hajduk bio Hamza Barry (58).

U lutriji s bijele točke za Hajduk su pogađali Caktaš, Said, Filip i Radošević, a udarac Bašića obranio je Šemper, dok su za Lokomotivu precizni bili Ivanušec i Havojić, dok su Majer i Musa promašili vrata.

Hajduk je tijekom cijele utakmice bio puno bolja momčad, stvarali su gosti prilike, ali su ih i promašivali. Za promašaje su kažnjeni pogotkom Majstorovića u 54. minuti, ali su Splićani uspjeli izjednačiti samo četiri minuta kasnije.

Za Hajduk je to 11. finale Kupa, a imaju šest trofeja, s tim da su zadnji osvojili 2013. godine kada su u finalu slavili upravo protiv Lokomotive. Zagrebačkoj momčadi bilo je to jedino finale dosad.

U 10. minuti sudac Bebek nije svirao očiti kazneni udarac nakon prekršaja Majstorovića nad Saidom, a u 17. minuti je zbog zaleđa poništen gol Caktaša.

Nakon utakmice prvi pred mikrofone novinara stao je heroj Bijelih, Karlo Letica

Vratar Hajduka večeras nije obranio niti jedan penal, Majer i Musa su promašili cijela vrata, ali sigurno je da bi i oni bili smireniji da na vratima Bijelih nije mladić koji je posljednjih mjesec dana možda i prvo ime HNL-a. Istine radi treba reći da je kod gola Lokosa mogao i bolje intervenrirati.

”’Jesu li se njih dvojica prepali mene? A ne znam, to ćete morati pitati njih. Penali su lutrija, prošli smo i hvala dragom Bogu da je tako. Svima nam je drago da smo ušli u ovako dobru seriju i da smo izborili finale Kupa. U odličnoj smo seriji i borit ćemo se do kraja i u prvenstvu, jer na kraju se zbrajaju bodovi.

Sad idemo u Osijek, jako bitna utakmica, ali svaka će do kraja biti takva. Borit ćemo se do kraja da svima zapaprimo. Moji se snovi nastavljaju. Tko god nam dođe u finalu Kupa, bit će prava utakmica”, kazao je Letica odmah nakon utakmice.

Letica je upitan za komentar vezan za naslovnicu Marce i interes koji je iskazao Real.

”Moje su misli usmjerene samo prema Hajduku. I tako će biti sve do kraja sezone. A nakon toga na klubu je sve”, kratko je odgovorio 21-godišnji vratar.

Toma Bašić je nakon utakmice ovako prokomentirao dvoboj s Lokomotivom:
”U mišju rupu smo ih stjerali prvo poluvrijeme, a u drugom se Lokomotiva malo bolje posložila, no svejedno smo bili dominantniji. Tri stopostotne prilike nismo iskoristili. Pritisak je bio velik, ali mi smo profesionalci i moramo se s njim znati nositi. Nadam se da su navijači zadovoljni.”
Nije realizirao jedanaesterac…
”Bio sam miran, osjetio sam kolektivnu energiju. Žao mi je što nisam zabio, ali ne bih ništa mijenjao jer smo prošli dalje.”

Predsjednik Hajduka Ivan Kos podigao je u zagrljaj dva metra visokog Leticu, a onda je otišao u svlačionicu Bijelih gdje se fešta i pjeva.

Pred 3500 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Bebek iz Rijeke.

Strijelci: 1:0 Majstorović (54) , 1:1 Hamza Barry (58)

Jedanaesterci: 2:1 Caktaš, Majer preko grede, 3:1 Said, 3:2 Ivanušec, Bašić – Šemper brani, Musa pored vrata, 4:2 Filip, 4:3 Havojić, 5:3 Radošević

U drugom polufinalu 4. travnja igraju u Zagrebu Dinamo i Rijeka, a finale je 23. svibnja u Vinkovcima.