VIDEO Hrvatska noć u Milanu: Hat-trick Nikole Kalinća, Fiorentina pregazila Inter na san Siru

•
  •
  •
  •

FIORENTINA je na krilima Nikole Kalinića pregazila Inter s 4:1 u šestom kolu Serie A. Hrvatski reprezentativac u utakmici života postigao je hat-trick uz izboreni crveni karton.

Inter je u prvih pet utakmica ove sezone primio samo jedan gol, a protiv Fiorentine je već u prvih 18 minuta Handanović dva puta vadio loptu iz mreže.

Fiorentina je povela u četvrtoj minuti kada je Kalinić, koji je ovog ljeta stigao iz Dnjipra, izborio jedanaesterac u duelu s Interovim vratarom, a s bijele točke topovskim udarcem zabio je Iličić.

Za drugi gol gostiju Iličić i Kalinić su zamijenili uloge. Slovenac je zaslužan za gol budući da je njegov topovski udarac obranio Handanović, a hrvatski napadač odbijanac u novom dvoboju sa slovenskim vratarom pospremio u mrežu.

Teći  pogodak za Fiorentinin pogodak Kalinić je zabio u 26. minuti nakon sjajnog prodora i još boljeg ubačaja Alonsa. U 23. minuti Fiorentina je protiv Intera na San Siru vodila 3:0

Nakon pola sata igre novi problem za Inter. Kalinić se sjurio prema domaćem golu, a Miranda ga je zaustavio, dobio crveni karton i gostima sat vremena omogućio igrača više.

Kalinićev hat-trick

Ipak, s igračem manje Inter je preko svog najboljeg strijelca Icardija smanjio, ali do kraja susreta tri gola prednosti gostima vratio je Kalinić nakon lijepe akcije s Iličevićem. Kalinić je u posljednjih 15 minuta mogao do četvrtog gola, no ovaj put je Handanović bio uspješniji. Njegov hat-trick je prvi hat-trick Hrvata u Seriji A nakon Alena Bokšića 1995. godine.

Perišić je za Inter igrao 60 minuta, a  Brozović je za domaće odigrao posljednjih 15 minuta, a Badelj je kod gostiju igrao 80 minuta i blistao na sredini terena.

Fiorentina  u posljednjih jedanaest utakmica u Seriji A ima čak deset pobjeda  i vodeća je momčad talijanske lige.