VIDEO Maestralni Ćorić golom i dvije asistencije potopio Hajduk. Hat – trick Henriqueza

DINAMO – HAJDUK 4:0

DINAMO: Eduardo – Pinto, Sigali, Taravel, Pivarić – Machado, Ademi – Soudani, Ćorić, Pjaca – Henriquez
HAJDUK: Kalinić – Vršajević, Maloča, Milović, Jozinović – Sušić, Caktaš, Balić, Mezga – – Vlašić – Gotal

STRIJELCI: 1:0 Ćorić (7), 2:0 Henriquez (47), 3:0 Henriquez (58), 4:0 Henriquez (74)

90+3′ – Završena je utakmica. Dinamo je slavio s uvjerljivih 4:0 i sada ima 38 bodova prednosti pred trećeplasiranim Hajdukom.

89‘ – Pjacin veleslalom, ali Pavičić je mogao i bolje pucati
87′ – prilika za Hajduk, ali Vršajević nije uspio dobro zahvatiti loptu
81′ – još jedna odlična akcija Dinama; ali Pjaca nije uspio poentirati

79′ – Pjaca puca, Kalinić brani
76′ – zadnja promjena u Hajduku, izašao Gotal, ušao Vuković; također izlazi i Taravel a ulazi Fernandez
75′ – Machado je izašao, Pavičić ušao

74′GOOOOOL Pivarićeva asistencija za Henriqueza koji zabija za 4:0

73′ – Ademi u solo-prodoru, ali nije uspio uputiti udarac
68′ – mijenja i Mamić; izlazi Sudani, ulazi Vukojević
67′ – Mezga izlazi, Maglica ulazi
62‘ – Hajduk je uzvratio preko Tudora, koji je nanizao par igrača, pa čak i golmana Eduarda, ali Pinto je zaustavio loptu na gol-crti
61′ – fenomenalna lopta Machada za Soudanija, ali Alžirac nije uspio prevariti Kalinića
59′ – pravovremeno istrčavanje Kalinića s gola

58‘ – GOOOOL Henriquez je strijelac, ali prije toga Ćorić ponovno krade loptu a Soudani ubacuje pred Kalinića

84′– Žuti karton za Ademija. nepotrebno, prvi karton na uttakmici

74′- GOOOOOL ! Dinamo vodi 4:0 Hat trick Henriquez. Pivarić je asistirao za Henriqueza koji zabija za 4:0

63. – Velika šansa za Hajduk! Tudor je povukao kontru, sjajno pucao kroz noge Eduardu, ali Pinto izbija s crte! Potpuno se sada otvorila utakmica, krasno se igra u derbiju!

62′ – Šansa i za Hajduk. Pucao je Tudor, Eduardo je već bio svladan, ali Taravel je izbio loptu s crte.61′ – Nova velika prilika. Soudani je bio u čistoj šansi, ali Kalinić je obranio njegov udarac.
60′ – Nova dobra situacija za domaće, ali Kalinić je uspio doći do lopte prije Henriqueza.
58′ – GOOOOOOOL! Dinamo vodi 3:0. Ćorić je gurnuo loptu Soudaniju, a ovaj ubacio prema Henriquezu. Njegov prvi udarac je Kalinić obranio, ali iz popravnoga je Čileanac bio uspješniji.
56′ – Balić izlazi, Tudor ulazi
47′ – GOOOOOOL! Dinamo vodi 2:0. Ćorić je osvojio loptu u kaznenom prostoru i gurnuo je Henriquezu kojem s pet metara nije bilo teško svladati Kalinića.
45′ – POLUVRIJEME: Rezultat odgovara igri na terenu. Dinamo dominira i vodi, Hajduk pokušava iznenaditi iz kontre.
45′ – Opet je Dinamo bio u prilici, pucao je Ademi, ali još jednom je obranio Kalinić.44′ – Nova prilika za domaće. Machado je pucao iskosa s desne strane, ali Kalinić je obranio njegov udarac.
39′ – Kakva šansa za Dinamo! Soudani se našao u sjajnoj situaciji, ali lopta se nakon njegova udarca odbila u Milovića, pa u stativu. Velika sreća za Hajduk.
35′ – Lijepa šansa za Dinamo. Ćorić je pokušao gurnuti Henriqueza u mat situaciju, ali lopta mu je prešla preko noge.
29′ – Dobra situacija za goste, ali najrpije je udarac Vlašića blokiran, a potom je Balić poslao loptu preko gola.
26′ – Gotal je zabio za Hajduk, ali pogodak je opravdano poništen zbog zaleđa.

21′ – Nova velika šansa za Dinamo, Soudani se našao u dobroj poziciji, ali umjesto da puca, odlučio se za dodavanje i obrana Bijelih ga je blokirala.

18′ – Hajduk je izveo dobru kontru, ali upropastio ju je Gotal lošim dodavanjem prema Vlašiću.

11′ – Ćorić je bi u novoj prilici. Pucao je iskosa, ali Kalinić i Milović su izbacili loptu u korner.

9′ – Hajduk je odmah odgovorio udarcem Vlašića s 20-ak metara, no lopta je otišla pored vratnice.

8′ – GOOOOOOL! Dinamo vodi 1:0. Soudani je genijalnom asistencijom raspolovio obranu Hajduka, Ćorić izbio sam pred Kalinića i rutinski matirao Hajdukova golmana!
3′ – Hajduk je imao priliku iz kontre, ali Sigali je uspio blokirati Gotala.
1′ – Počinje utakmica Na stadionu je oko 5000 ljudi što je pravo čudo kad su u pitanju Dinamove utakmice. Ipak, i kod jednih i kod drugih nedostaju oni najglasniji navijači koji bojkotiraju utakmicu.

U 34. kolu HNL-a igra se derbi Dinama i Hajduka. Mamić će vrata gostiju napadati s prokušanim dvojcem Soudani-Henriquez, dok će ih loptama snabdijevati Pjaca i Ćorić.

Njihov padndan u bijelom dresu bit će Balić i Vlašić, dok je špica pripala Sandru Gotalu. Treba spomenuti da zbog odluke Torcide da bojkotira derbi Hajdukovci neće imati potporu s tribina.