VIDEO Majstorije Ante Ćorića: Mlada Hrvatska usred Španjolske razbila europske prvake 0:3

•

Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija odigrala je sjajnu utakmicu u Burgosu pobijedivši aktualnog europskog prvaka Španjolsku 3:0.

Strijelci u velikoj pobjedi mlade hrvatske vrste bili su Duje Ćaleta-Car (36) i Stipe Perica (42, 48).

Izbornik Nenad Gračan u dvoboju protiv Furije nije mogao računati na čak devet igrača. Izostali su Mateo Kovačić, Marko Pjaca, Josip Radošević, Mario Pašalić, Alen Halilović, Nikola Vlašić, Jozo Šimunović, Dino Mikanović i Denis Kolinger.

Četverostruki europski prvaci u ovom uzrastu bili su veliki favoriti, posebno jer su u prvom dvoboju na Rujevici dobili kompletnu Hrvatsku 3:2.

Strahovalo se od teškog poraza, no Gračanova momčad je odigrala fantastično. Domaćin je tijekom susreta uputio 15 udaraca prema našim vratima i imao 10 kornera, no Dominik Livaković je branio bez greške.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i dominirao je tijekom prvih pola sata. Hrvatska u prvih 35 minuta nije stvorila niti jednu priliku, no u završnih deset minuta dva put je svladala Kepa Arrizabalagu. U 36. minuti je Ćaleta-Car nakon ubačaja iz kornera glavom zabio za 1:0, a šest minuta poslije među strijelce se upisao i Perica. Kod oba gola asistirao je Ante Ćorić.

Na otvaranju drugog dijela Perica je kaznio pogrešku domaćeg vratara i doveo Hrvatsku u veliku prednost.

Ovom pobjedom Hrvatska je preuzela vodstvo na ljestvici s 15 bodova iz šest susreta. Španjolska je u šest kola osvojila dva boda manje. Na trećem mjestu je Švedska s 10 bodova iz četiri utakmice, a zatim slijede Gruzija (9), Estonija (4) i San Marino (1). Sljedeći nastup Hrvatska ima 28. ožujka kada će u Zaprešiću ugostiti Estoniju.

Nastup na Europskom prvenstvu u Poljskoj sljedeće godine osigurat će pobjednici devet kvalifikacijskih skupina, dok će četiri najbolje drugoplasirane ići u doigravanje.

Španjolska – Hrvatska 0:3 (Ćaleta-Car 36, Perica 42, 48)
1. HRVATSKA 6 5 0 1 17-3 15
2. Španjolska 6 4 1 1 16-8 13
3. Švedska 4 3 1 0 10-1 10
4. Gruzija 7 3 0 4 12-12 9
5. Estonija 6 1 1 4 2-15 4
6. San Marino 7 0 1 6 1-19 1