VIDEO Messijeva čarolija koja je obišla svijet: Igrači Villarreala sudarali se za njim

•
  •
  •
  •

U susretu 15. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na gostovanju pobijedila Villarreal 2-0 ostvarivši prvu pobjedu nakon dva neodlučena ishoda. Utakmicu je obilježio genijalan potez Lionela Messija

Domaćin se odlično branio sat vremena, a utakmicu je prelomilo isključenje Danija Rabe u 60. minuti zbog oštrog prekršaja nad Sergiom Busquetsom.

Barca je s igračem povela u 71. minuti golom Luisa Suareza, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Lionel Messi u 84. minuti. Barcelona je mogla i ranije do prednosti i to već u trećoj minuti utakmice, no Gerard Pique je nakon ubačaja iz kornera pogodio vratnicu. Okvir gola je uzdrmao i Suarez u 67. minuti.

Utakmicu je obilježio i genijalan potez Lionela Messija. Argentinski čarobnjak je malo prije postizanja drugog pogotka Barcelone ponizio obranu Villarreala. Okrenuo je dvojicu tako da su se na kraju braniči sudarili i srušili na travnjak, a Messi je hladnokrvno zabio. Ivan Rakitić je odigrao cijeli susret za Barcu.

Barcelona ima 39 bodova na vrhu ljestvice, pet više od Valencije, šest od Atlética koji je ranije u nedjelju svladao Betis 1-0, uz asistenciju Šime Vrsaljka, te osam više u odnosu na Real Madrid.