•
  •
  •

Mladi hrvatski nogometni reprezentativac Davor Lovren zabio je prvijenac u dresu Fortune Düsseldorf, vodeće momčadi njemačke Druge lige.

Fortuna je u sklopu 18. kola  gostovanju kod Eitracht Braunschweiga slavila s 1:0, a Davor, mlađi brat slavnijeg Dejana Lovrena iz Liverpoola, zabio je u 9. minuti.

Ovaj igrač zagrebačkog Dinama na posudbi u Fortuni učinio je to sjajnim potezom. S vrha kaznenog prostora efektnim pozezom, u maniri Lionela Messija, savladao protivničkog golmana, inače bh. reprezentativca Jasmina Fejzića.

Slaveći gol skinuo je dres pa je zaradio žuti karton te ga je trener u strahu da ne zaradi isključenje zamijenio u 42. minuti.
Nakon 18 odigranih kola Fortuna je vodeća momčad njemačke druge lige s 34 boda na kontu, jedan više od drugoplasiranog Holstein Kiela.

Davor Lovren je ovo ljeto  iz Dinama otišao u Fortunu iz Düsseldorfa na posudbu od godinu dana s mogućnošću da Nijemci otkupi njegov ugovor.

Pošlu sezonu proveo u drugoj momčadi Dinama, za koju je odigrao 28 utakmica, postigavši sedam pogodaka. Član je hrvatske mlade selekcije U-19, a posebno se istaknuo igrajući za selekciju U-17, za koju je ubilježio čak 21 nastup.