VIDEO Nakon 2:0 Rijeka šokirala Milan pa izgubila u 93. minuti (3:2)

•
  •
  •
  •

Milan je do 85. minute imao sigurno vodstvo 2-0, no hrvatski prvak je nevjerojatnom završnicom uspio izjednačiti. Kada se već činilo da će Rijeka izvući bod, Cutrone je donio pobjedu Milanu.

“Rossoneri” su poveli 2-0 golovima Andrea Silve u 14. minuti i Matea Musacchija u 53. minuti. Tračak nade hrvatskom prvaku donio je Maxwell Acosty u 85. minuti, a senzaciju je priredio Josip Elez realiziravši kazneni udarac u 90. minuti.

Jedanaesterac je skrivio Romagnoli oborivši Črnica. Nažalost, riječka obrana nije izdržala i Cutrone je zabio za 3-2. Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić nije nastupio za domaći sastav.

U dramatičnoj završnici Riječani su izgubili s 2-3 na San Siru pogotkom Cutronea u četvrtoj minuti sudačke nadoknade i to nakon što je hrvatski prvak u zadnjih pet minuta nadoknadio 0-2. Riječani itekako mogu žaliti što iz Milana odlaze poraženi jer nisu bili nadigrani, čak i kada su gubili s 2-0.

Slavna momčad Milana, koja je treći klub na svijetu po osvojenim međunarodnim trofejima, imala je tri šanse na utakmici i sve tri su iskoristili, dok prevladava dojam da su cijelu utakmicu odigrali s pola snage.

Riječani su odlično počeli dvoboj na San Siru i već u trećoj minuti Brazilac Heber se našao u velikoj šansi, ali je njegov udarac iskosa prošao tik pored lijeve vratnice. Življi početak utakmice Riječani su “platili” već u prvom ozbiljnijem napadu Milana u 14. minuti, kada je Portugalac Andre Silva “slomio” Župarića i s desetak metara neobranjivo pogodio suprotni kut vrata Sluge.  U 26. minuti se nenadano u stopostotnoj šansi našao Puljić koji s pet metara nije uspio uputiti ozbiljniji udarac za vratara domaćih. Do kraja poluvremena Milan je rutinski kontrolirao utakmicu, a Rijeka je sve teže dolazila do šanse.

I drugo poluvrijeme Sastav Matjaža Keka počeo je bolje pa je u 51. minuti Mišić uputio snažan udarac s 20 metara, no Donnaruma to zaustavlja. No slično kao i u prvom dijelu, odmah je stigla kazna za propuštenu priliku.

U 53. minuti riječka obrana je nakon kornera dopustila da se lopta odbija čak od dvojice igrača Milana, da bi nakraju Mussachio zabio iz blizine za 2-0.  U 61. minuti utakmica je nakratko prekinuta zbog ubacivanja baklji na teren od strane riječke navijačke skupine Armada, čijih je deset pripadnika uhićeno tijekom dana zbog izgreda.

Mišić je još jednom udarcem iz daljine u 70. minuti testirao Donnarumu i još jednom je vratar talijanske reprezentacije nesavladiv.

U 85. minuti Riječani su uspjeli postići gol iz neočekivane prigode, kada je nakon greške Bonuccia Acosty sam krenuo prema vratima i uz, dosta sreće, uspio ugurati loptu u mrežu.

Taj gol je šokirao uspavanog domaćina, a u 89. minuti Črnic oduzima loptu Romagnoliju, koji ga ruši u šesnaestercu, a sudac posve opravdano dosuđuje kazneni udarac. Elez je precizan s “bijele točke” za poravnanje, ali to ipak nije bilo dovoljno. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Cutrone je na dodavanje Borinija pobjegao obrani Riječana i vrhom kopačke prevario Slugu za pobjedu Milana.

Inače, hrvatskog prvaka je u Milanu bodrilo više od 5.000 navijača što je  najmasovnija podrška navijača Rijeke do sada na nekom od stadiona u sklopu europskih liga. Ovakva ludnica na Kvarneru za neko europsko gostovanje posljednji put je bila 2013. kada je oko 2.500 navijača otputovalo u Stuttgart na uzvratni susret završne runde kvalifikacija za plasman u Europsku ligu.

Rijeka je na Mercedes-Benz Areni odigrala 2-2 izjednačivši u sudačkoj nadoknadi i zahvaljujući pobjedi kod kuće od 2-1 izborila prvo natjecanje u skupini Europske lige.

Na ljestvici vodi Milan sa šest bodova, AEK ima četiri boda, Austrija jedan, a Rijeka je bez bodova.  U susretu 3. kola Rijeka 19. listopada gostuje u Beču, a 2. studenog je uzvrat na Rujevici.

Europska liga, 2. kolo:
Milan – Rijeka 3:2 (Silva 14’, Musacchio 53’, Crutone 90’+3’ / Acosty 84’, Elez 90’-11m)