•
  •
  •
  •

ŠOK u Torinu!. Napoli je pogotkom u 90. minuti s 1:0 slavio protiv Juventusa i napravio završnicu prvenstva u Italiji dramatičnom.

Branitelj naslova Juventus četiri kola prije kraja ima samo bod više od Napolija, ali i teži raspored koji uključuje gostovanja  kod Rome i Intera.

Pogodak odluke zabio je Kalidou Koulibaly u 90. minuti nakon ubačaja iz kornera kojeg je izveo Jose Callejon.

Bila je to utakmica u kojoj torinska Stara dama nije stvorila niti jednu ozbiljniju priliku niti je uputila udarac u okvir gola, ali je kontrolirala igru sve do 89. minute kada se ukazao Koulibaly.

Juventusu je bilo najvažnije ne izgubiti, jer bi se Napoli pobjedom približio na samo bod zaostatka četiri kola prije kraja prvenstva.

To se na koncu i dogodilo i pitanje naslova prvaka odlučivat će se u drami posljednja četiri kola. Branitelj naslova Juventus ima daleko teži ždrijeb.

Juve očekuju gostovanja kod Intera i Rome, a kod kuće će igrati protiv Bologne i Verone, dok će Napoli gostovati kod Fiorentine i Sampdorije, a doma igrati protiv Torina i Crotonea.

Mario Mandžukić je za Juventus igrao posljednjih 20 minuta, dok je Marko Rog kod Napolija ušao u igru u 80. minuti. Hrvoje Milić nije nastupio za goste.