VIDEO Osijek neće spavati: U gostima dobili bivšeg prvaka Europe

•
  •
  •
  •

NOGOMETAŠI Osijeka su u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige ostvarili jednu od navjećih pobjeda u klupskoj povijesti. Momčad Zorana Zekića je pobijedila u gostima veliki PSV Eindhoven 1:0 golom Borne Barišića iz kaznenog udarca u 57. minuti.

PSV Eindhoven spada u red europskih nogometnih velikana. Prvaci Nizozemske bili su 23 puta, nacionalni kup osvajali osam puta, jednom Kup Uefa, a 1988. osvojili su Liga prvaka.

PSV je imao dominaciju u posjedu lopte (57-43), no u konačnici je Osijek bio ravnopravan, pa i bolji u pokušajima udaraca u okvir gola (3-2). Zekić je sjajno taktički postavio svoju momčad za vjerojatno najveću utakmicu u klupskoj povijesti i kirurški precizno pogodio apsolutno sa svime!

Od prve minute započela je opsada vrata Osječana, no “plavo-bijeli” su ipak imali prvu priliku na utakmici kada je Mudražija u 20. minuti opalio preko grede. U 38. minuti je Barać u zadnji trenutak blokirao udarac de Jonga iz blizine, a bio je to i najopasniji trenutak za obranu Osijeka koja je svoj posao u prvom dijelu odradila savršeno.

B o r n a B a r i s i c (P) G o a l HD by soccerhub3651

U 56. minuti nevjerojatna šansa za Osijek kada je branič Shwaab prekratko vraćao loptu svojem vrataru, a Grezda nije uspio provući loptu ispod Zoeta. No, u istoj minuti Osječani dolaze do gola nakon što je Brenet u kaznenom prostoru srušio Mudržaiju, a kapetan Barišić iz jedanaesterca lako pogodio za senzacionalno vodstvo hrvatskog kluba.

U 73. minuti sjajna intervencija vratara Malenice koji je obranio opasan udarac Bergwijna, a isti igrač je pogodio vratnicu u 78. minuti. U trećoj minuti nadoknade Ejupi je imao veliku priliku i za drugi gol, ali vratar Zoet maestralno brani njegov šut glavom.

Uzvratna utakmica, u kojoj Osijeku treba pobjeda ili remi za prolaz u posljednje pretkolo Europa lige, igra se za tjedan dana u Gradskom vrtu.

PSV EINDHOVEN – OSIJEK 0-1

Pred 28.000 gledatelja na stadionu Phillips Arena sudio je Dallas iz Škotske.

Strijelac: 0-1 Barišić (57pen)

PSV: Zoet – Arias, Schwaab (Propper, 79), Isimat-Marin, Brenet – Van Ginkel, Hendrix, Ramselaar (Pereiro, 63)- Bergwijn, L.De Jong, Locadia (Lozano, 63)

OSIJEK: Malenica – Šorša, Škorić, Barać, Barišić – Mioč, Mudražija (Lesjak, 80)- Bočkaj (Pušić, 90), Lopa (Lukić, 66), Grezda – Ejupi.