•
  •
  •
  •

Dordrecht i Sparta Rotterdam igrali su prvu utakmicu doigravanja za ostanak u nizozemskoj ligi, a ta će utakmica davljenika ostati zapamćena po spektakularnoj autogolčini gostujućeg napadača Stijna Spieringsa.

Činilo se kako će doigravanje za ostanak u ligi biti lak posao za rotterdamsku Spartu, prvu utakmicu igrali su u gostima kod Dordrechta u četvrtak (10. svibnja).

I sve je krenulo dobro za goste, poveli su već u 10. minuti, zabio je Loris Brongo nakon asistencije Stijna Spieringsa, bio je to lijep kapital za uzvrat koji se igra u nedjelju (13. svibnja) u Rotterdamu jer je Sparta nominalno kvalitetnija momčad i nominalno favorit za ostanak u ligi.

Držali su gosti tih 1:0 sve do 89. minute utakmice, a onda se Spierings iz jednog od junaka zamalo prometnuo u tragičara!

Izgubio je Spierings jedan duel na sredini terena, igrači Dordrechta uzeli su loptu krenuli su prema golu. No, Spierings nije odustajao, želio je ‘očistiti’ potencijalnu opasnost i opalio s nekih 40 metara, ali izravno prema svom golu!

Iznenadio je taj udarac i njegovog golmana Roya Kortsmita koji je tako postao ‘sukrivac’ kod vjerojatno najboljeg autogola u povijesti nogometa! (na snimci 1:34 minuta)

Na kraju su obojica imala više sreće nego pameti jer je Dordrecht toliko loš da je odmah nakon što su gosti krenuli s centra – primio gol! Za pobjedu Sparte 2:1 zabio je Robert Mühren i tako ‘poništio’ spektakularan autogol svog suigrača.