VIDEO Prekrasan gol Džeke i tragičan kiks golmana BiH za remi protiv Belgije

listopad 15, 2014 maxportal
Share Button

U derbiju B skupine Bosna i Hercegovina i Belgija su u Zenici odigrale 1-1. Nakon odlične akcije domaćin je poveo golom Edina Džeke u 28. minuti, a Belgija je izjednačila u 51. minuti golom Nainggolana nakon katastrofalne pogreške vratara Asmira Begovića kojem je lopta prošla kroz ruke.

Igrač utakmice je Muhamed Bešić koji je potpuno zaustavio ponajboljeg veznjaka današnjice belgijskog reprezentativca Hazardda.

Osim utakmica u H skupini u kojoj se nalazi hrvatska reprezentacija, ovaj tjedan na rasporedu su bile  i utakmice u skupinama A i B kvalifikacija za europsko prvenstvo 2016. u Francuskoj.

Island je u Reykjaviku priredio iznenađenje pobijedivši treću reprezentaciju svijeta Nizozemsku 2-0 ostvarivši i treću pobjedu kvalifikacija. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Gylfi Sigurdsson (10-11m, 42). Brončanima sa posljednjeg World Cupa bio je to već drugi poraz nakon što su na startu kvalifikacija izgubili u Češkoj.

Treću pobjedu je ostvarila i Češka koja je u Astani pobijedila Kazahstan 4-2. Odabranici izbornika Pavela Vrbe dominirali su od početka utakmice, a pobjedu su najavili već u prvom poluvremenu kada su stekli sigurno vodstvo 2-0. Golove za Češku zabili su Dočkal (13), Lafata (44), Krejčí (56) i Necid (88), dok je oba golova za domaćine zabio Logvinenko (84, 90+1).

Latvija i Turska su odigrale bez pobjednika 1-1. Turci su poveli na otvaranju drugog dijela golom Kise, a u 54. je iz kaznenog udarca izjednačio Šabala.

Na ljestvici vode Island i Češka sa po devet bodova, Nizozemska ima tri boda, Latvija dva, a Turska i Kazahstan po jedan bod.

Wales je pobijedio Cipar 2-1 i zadržao vodeću poziciju na ljestvici skupine. Strijelci za domaćine bili su Cotterrill (13) i Robson-Kanu (23), a strijelac za goste bio je Laban (36). Wales je od 47. minute igrao bez isključenog Kinga.

Izrael je rutinski odradio gostovanje kod Andore pobijedivši 4-1. Tri gola je zabio Damari (3, 41, 82), a jedan Hemed (90+5-11m). Za Andoruje zabio Ildefons Lima (15-11m).

Na ljestvici vodi Wales sa sedam bodova, Izrael ima šest, Belgija četiri, Cipar tri, BiH dva boda, a na začelju je Andora bez bodova.