•
  •
  •
  •

Barcelona je u El Clasicu u Madridu pregazila nemoćni Real, a konačnih 4:0 čak je i preskroman rezultat u odnosu na ono što smo vidjeli na terenu

Kataloci su još jednom svladali (4:0) madridski Real, no ovoga puta potpuno posramila najvećeg rivala. Barcelona je nakon ove pobjede drugoplasiranom Realu pobjegla  šest bodova, čime se već napravili veliki korak prema obrani naslova prvaka. Luis Enrique ostavio je Lionela Messija na klupi, dok se u početnu postavu Reala vratio Karim Benzema.

Iako je Barcelona bila favorit, a Real domaćin, očekivala se zanimljiva i otvorena utakmica dva ravnopravna suparnika, no Barcelona je danas pokazala kvalitetu i moć. U ovih 90 minuta održala pravu nogometnu lekciju domaćim nogometašima, vrlo često se i poigravala s igračima Reala.

Prvu ozbiljniju situaciju pred vratima Reala vidjeli smo u 7. minuti. Lijepo su kombinirali Alba i Suarez, a sam na rubu kaznenog prostora našao se Neymar. Ipak, njegov udarac otišao je iznad gola. Odmah je uzvratio Cristiano Ronaldo. Portugalac je na desnoj strani prošao Mascherana, ali onda iz teške situacije gađao ravno u gostujućeg vratara Brava.real, barxa, ivan rakitić

Barcelona je do vodstva stigla u 10. minuti. Mladi Sergio Roberto prošao je kroz sredinu, pproigrao Suareza na desnoj strani koji je izlazi sam na Navasa i mirno pogađa. Čini se kako igrači Real Madrida nisu ozbiljno shvatili Sergija Roberta koji je u nekoliko navrata radio pravu pomutnju u domaćim redovima…

Sergio Roberto mogao postići i drugi pogodak u 25. minuti. Rakitić je odličnom pronašao mladog veznjaka, no on se okrenuo, pa iz dobre situacije tukao visoko iznad gola.

Real Madrid je zaprijetio u 39. minuti. Modrić je ubacio s desne strane, Mathieu pogriješio, a Benzema usamljen na drugoj vratnici – promašio loptu.

Barcelona je to odmah kaznila. Iniesta je dubinski odigrao Neymara koji je izašao sam na vratara Navasa i poentirao za 2:0.

Najljepšu akciju u prvom dijelu vidjeli smo u sudačkoj nadoknadi. Neymar se na desnoj strani “poigrao” s neuvjerljivim Danilom, stigao do Navasa, a onda povratnom loptom nesebično odigrao Suareza. Njegov je pak udarac na gol-liniji glavom zaustavio Marcelo, a Rakitić udarac uspješno su blokirali.

Real je aktivno započeo nastavak susreta, dva puta opasno zaprijetio preko Marcela i Jamesa. Onda je opet na scenu stupila Barcelona. Akciju utakmice započeo je Rakitić, Iniesta odigrao dupli pas sa Suarezom, pa onda sjajnim udarcem sa 16 metara neobranjivo pogodio. Igrala se 53. minuta, a na semaforu je stajalo 3:0 za Barcelona

Real je iz brzog kontranapada u 70. minuti trebao stići do pogotka. Isco i Bale sve su pripremili u za Ronalda koji je izašao sam na Brava, ali pogodio u glavu gostujućeg vratara.

Ubrzo su gosti stigli i do četvrtog pogotka. Messi se poigravao s domaćim igarčima na sredini terena, dubinski odigrao za Neymara, a ovaj loptu proslijedio do Suareza. Urugvajac se sjurio prema nemoćnom Navasu i pogodio za 4:0.

El Clasico je najveći nogometni derbi na svijetu, a večeras je taj epiteta opravdala samo Barcelona.

M. Radev/foto:FC Barcelona