•
  •
  •
  •

Real Madrid i prvak Azije Kashima Antlers finalisti su Svjetskog klupskog prvenstva, koje se održava u Japanu.

Kraljevski klub je u četvrtak u drugom polufinalnom susretu s 2:0 pobijedio meksički Club America.

Real je poveo pogotkom Karima Benzeme, koji je svladao vratara meksičke momčadi u sudačkoj nadoknadi na kraju prvog poluvremena na asistenciju Tonija Kroosa. Konačan rezultat postavio je  Cristiano Ronaldo u sudačkoj nadokandi na kraju drugog poluvremena.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu, a akcija iz koje je pao prvi gol počela je od njega. Mateo Kovačić je utakmicu pratio s klupe.

Real će tako u nedjelju u finalu, koje je na rasporedu u 11.30 sati po hrvatskom vremenu, pokušati doći do svog drugog naslova svjetskog prvaka. Prvi put je slavio je na Svjetskom klupskom prvenstvu 2014. godine, a prije je toga tri puta bio pobjednik Interkontinentalnog kupa (1960., 1998. i 2002. ), preteče Svjetskog klupskog prvenstva.

Zanimljivo je da je sudac Ronaldov gol prvo poništio zbog ofsajda, a zatim primijenio odluku te priznao gol nakon pregleda VAR-a (video-tehnologije) , što je velika, revolucionarna novost koja bi mogla znato unaprijediti nogomet.

Dan ranije je Kashima Antlers s 3:0 bio bolji od kolumbijskog Atletico Nacionala.