VIDEO S RUJAVICE: Rijeka s igračem više ‘torpedirala’ Dinamo 4:1

•
  •
  •
  •

Odgođeni derbi 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige između Rijeke i Dinama na Rujevici završio je teškim porazom ‘modrih’. Dinamo je poveo preko Gavranovića (16′), a u 26. minuti isključen je Lešković te je Rijeka golovima Hebera (19′, 59′), Pavičića (48′) i Puljića (87′) stigla do uvjerljive pobjede 4:1

Dinamo je u derbi ušao s devet bodova više od prvog pratitelja Hajduka i utakmicom manje te sa čak 15 bodova više od branitelja naslova Rijeke. Imao je priliku gotovo osigurati titulu, ali je nakon vodstva pao i dopustio suparnicima da im se bodovno približe u završnici prvenstva.

Gosti iz Zagreba poveli su u 17. minuti kada je Olmo majstorski prošao po desnoj strani i ubacio, a Gavranović u padu glavom s pet metara pogodio suprotni kut domaćeg gola. Gavranović je pogodak protiv bivšeg kluba burno proslavio i tako razljutio oko četiri tisuće navijača na Rujevici.

Poklon Livakovića

Samo dvije minute Livaković je napravio veliki kiks i poklonio izjednačenje domaćima. Loše je ispucao loptu iz gol-auta, a na kraju je to Heber iskoristio za izjednačenje.

Drugi presudan trenutak trenutak za utakmicu dogodio se pet minuta kasnije kada je Lešković, još jedan bivši igrač Rijeke, zaradio drugi žuti karton. Dinamo je tako morao čak 65 minuta igrati s igračem manje.

Drugo poluvrijeme donijelo je uraganske napade Rijeke i odmah loptu u Dinamovoj mreži. Nakon duge akcije lopta je stigla do Pavičića, a on topovskim udarcem s ruba kaznenog prostora zabio bivšem klubu.

Među dinamovce koji se nisu proslavili na Rujevici u 60. minuti upisao se i Benković. Poklonio je loptu Ruječanima za kontranapad koji je majstorskim lobom okončao Heber.

Do kraja utakmice Rijeka je zabila i četvrti gol, Puljić je lijepo pogodio preko živog zida iz slobodnjaka s 20 metara.

RIJEKA: Sluga – Leovac, Župarić, Punčec, Žuta – Bradarić(K), Grahovac – Kvržić, Pavičić, Heber – Čolak

DINAMO: Livaković – Stojanović, Benković, Lešković, Sosa – Ademi(K), Doumbia – Gojak, Moro, Olmo – Gavranović