•
  •
  •
  •

U 23. kolu Prve HNL Slaven je na Poljudu pobijedio Hajduk s 1:0, to je njegov prvi trijumf u Splitu. Od 73. minute Splićani su igrali s igračem manje. Crveni karton dobio je Ohandza.

Na krilima sjanog niza i pobjede protiv Dinama u Maksimiru, Hajduk je dočekao momčad Slavena Belupa u prvoj proljetnoj utakmici ove sezone na Poljudu.

Zadnji put ove dvije momčadi susrele su se u listopadu prošle godine. Završilo je remijem, a samo sedam dana kasnije, tadašnji trener Joan Carrillo dobio je otkaz.

Najbolji Hajdukov igrač Ohandza bio je tragičar susreta. Kamerunac nije uspio zabiti, a u 73. je minuti isključen. Takve okolnosti, uz neuvjerljivu igru i nedostatak ideje, glavni su razlog zašto je Slaven Belupo ostvario svoju prvu pobjedu nad Hajdukom u Poljudu (1:0).

Najavljivali su domaćini najmanje dvadesetak tisuća navijača, no to se nije dogodilo. No, ozračje na utakmicama Hajduka nikada nije bilo upitno.

Tomislav Ivković, trener Slavena Belupa, zadovoljan je bio načinom na koji je njegova momčad uigravala zadnje varijante. U Hrvacama, četrdesetak kilometara od Splita, Koprivničanci su odradili svoje zadnje pripreme za ovu utakmicu.

Pokušali su Splićani uspostaviti domaćinski autoritet u igri, no, veći dio prvog poluvremena, nije im to uspijevalo. Iako su imali prividnu dominaciju, no bez prave konkretne prilike ili izrađene akcije kojom bi ugrozili goste iz Koprivnice. Dapače, da je Jan Doležal bio spretniji u devetoj minuti, Slaven je već tada mogao i povesti.

U 56. minuti pogriješio je sudac Ivan Vučković. Izgledalo je da je da je Katićev start na Ohandzi za najstrožu kaznu, no sudac se nije oglasio.

Strpljiva i disciplinirana igra isplatila se gostima. Hajdukovi su rasčistili  gužvu pred svojim golo i krenuli u kontru. No,  Gyurcso je  izgubio loptu tridesetak metara od svog gola, uslijedila je rekontra gostiju. Pet igrača Slaven Belupa lako je izigralo  trojicu Hajdukovaca, a  Mateas Delić efektno zakucao u suprotni kut vratara Splićana.

Samo dvije minute kasnije, korak bliže porazu Splićane je gurnuo Franck Ohandza. Kamerunac je, nakon prekida, potpuno nerezonski, bez lopte nogom udario Kitanovskog i opravdano zaslužio izravni crveni karton.

Hamza Barry imao je sjajnu priliku u 78. minuti kada, s desetak metara, nije uspio pogoditi okvir vratiju. Baš kao i Savvas, čiji je udarac, krajnjim naporom, u korner izbacio vratar Marković.