VIDEO Slavlje u Turskoj: Promašaj Lovrena odveo Bilića u osminu finala!

•
  •
  •
  •

Nogometaši Bešiktaša predvođeni hrvatskim stručnjakom Slavenom Bilićem izborili su plasman u osminu finala Europske lige nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Liverpool 5:4.

Tragičar susreta bio je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren, koji je jedini promašio posljednji  penal za Redse.

Regularnih 90 minuta završilo rezultatom 1:0, identičnim kao i prvi ogled na Anfieldu. Pogodak za turski sastav zabio je u 72. minuti Tolgay Arslan sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Bešiktaš je u sudačkoj nadoknadi mogao i do toliko željenog drugog gola, no Demba Ba je s pet metara uzdrmao vratnicu. Senegalac je imao odličnu priliku i u 101. minuti, ali Simon Mignolet je dobro reagirao.

Kako u dodatnih pola sata nije bilo golova, putnik u osminu finala je odlučen izvođenjem jedanaesteraca. Kod Bešiktaša svih pet igrača je bilo precizno (Ba, Tore, Kavlak, Hutchinson, Arslan), dok su kod Liverpoola zabili Lambert, Lallana, Can i Allen, a Lovren je pucao preko gola.