studeni 7, 2014 maxportal
Share Button
Dinamo je na Maksmiru izgubio od Salzburga sramotnim rezultatom 1:5, no zahvaljujući remiju Celtica u Rumunjskoj još uvijek imaju izgleda za prolazak kroz skupine Europske lige. Nakon  četiri u prvoj, sada su zabili pet golova.

Dinamo je opet bio nemoćan, nesiguran, smiješan. Pred manje od 10 tisuća gledatelja “modre” je uništio Španjolac Jonatan Soriano koji je upisao hat-trick (40, 64, 85), a golove za austrijski sastav postigli su i Kevin Kampl (59), te Massimo Bruno (72). Strijelac za Dinamo bio je Henriquez (60).

Austrijanci su od prve minute krenuli po pobjedu, no puno vremena su u početku trošili na zadržavanje vremena i valjanje po terenu, no nakon pogotka za vodstvo su proigrali i pregazili Dinamo.

Dinamo - Salzburg
Red Bull Salzburg je u osmoj minuti imao zicer. Sabitzer je izbio sam ispred Eduarda, no domaći vratar je sjajno reagirao, na odbijenu loptu natrčao je Kampl, no njegov udarac je s gol crte Taravel skrenuo u korner. Dinamo u prvih pola sata nije niti jednom ozbiljnije zaprijetio austrijskim vratima, a u 34. minuti je Brozović dobro pucao, ali je obranio vratar Salzburga. U nastavku akcije bilo je opasno u kaznenom prostoru, ali gosti su izbili loptu ispred Soudanija.

Bolju igru gosti su okrunili vodstvom u 39. minuti. Keita je loptom u prostor uposlio Soriana koji je sjajnim udarcem pod gredu svladao Eduarda. Svjesni kako porazom ostaju bez izgleda za plasman u drugi krug, nogometaši Dinama su odlučnije krenuli u nastavak.

Nakon Alana u Salzburgu sada je Soriano zabio hat-trick Eduardu, nakon četiri u prvoj, sada su zabili pet golova. Nakon dvoboja trener Zoran Mamić čestitao je Austrijancima:

‘Očitali su nam lekciju u svim nogometnim segmentima. Teško mi je sada podrobnije analizirati nač učinak, ali ne mogu razumjeti nevjerojatnu nesigurnost i strah koja se uvukla u naše igrače. Pokušali smo ih ohrabriti, ali nije išlo,’ govor Mamić i nastavlja:

‘Vratili smo se na naš sustav igre koji smo napustili u Salzburgu i koji je do sada ‘radio’ dosta dobro. No greške kakve mi radimo ne smiju se događati niti daleko slabijim momčadima od Dinama… Ne znam gdje smo pogriješili u pripremi. Možda u trenažnom procesu, pritisku, nedovoljnom pritisku… Tko zna,’ kaže Dinamov trener i sportski direktor.

Remijem Celtica u Rumunjskoj Dinamo još uvijek živi u matematičkim kombinacijama za prolaz u drugi krug.

‘Ne opterećujem se prolazom, preda mnom je zadatk poodići formu igrača i momčadi. Ako ne uspijemo u tom naumu nećemo moći parirati ni Astri ni Celticu. Moramo rapidno podići formu,’ zaključuje strateg  Dinama.

Nakon četiri kola na ljestvici vodi RB Salzburg sa 10 bodova, Celtic ima osam bodova, Dinamo je ostao na tri boda, a na začelju skupine je Astra s jednim bodom.

U idućem kolu, 27. studenog Dinamo gostuje u Rumunjskoj protiv Astre, dok se u Glasgowu sastaju Celtic i RB Salzburg.