•
  •
  •
  •

U ZAOSTALOJ utakmici Primere Valencia je kao domaćin na Mestalli pobijedila Real  2:1. Valencia je u drugom poluvremenu zakinuta za dva jedanaesterca, a Real za isključenje
Utakmica je bila riješena već u prvih devet minuta, kad su Šišmiši šokirali zbunjenog lidera i preko Zaze i Orellane odmah na otvaranju zabili dva gola. U završnici prvog poluvremena Ronaldo je smanjio na 2:1, ali više od toga Real nije mogao.

Real je i dalje vodeći, ali propustio je veliku priliku da se pobjedom kod 15. momčadi Primere odvoji na vrhu. Madriđani su prvi s 52 boda i utakmicom manje, Barca je druga s bodom manje od Reala, Sevilla je treća s 49 bodova.

S ova tri boda Valencia je preskočila Betis i sad je 14. s 26 bodova.

Kod Reala su podbacili svi, uključujući i Luku Modrića, koji je bio nevidljiv sve do 76 minute kad ga je Zidane zamijenio, no tragičar utakmice nedvojbeno je bio Varane.

Francuz snosi krivnju kod oba gola Valencije, a nakon njegove početničke pogreške u 67. minuti Simone Zaza izašao je sam pred Navasa, Carvajal ga je očajnički s leđa srušio, a očajni sudac Ricardo de Burgos Bengoetxea nije svirao čisti penal.

Kad smo kod suđenja, dojma smo da je Valencia oštećena za najstrožu kaznu i tri minute kasnije kad je Ramos nagazio Muniru na stopalo.