•
  •
  •
  •

HRVATSKA je u debiju novog izbornika Ante Čačića pred praznim maksimirskim tribinama pobijedila Bugarsku s 3:0, sačuvavši za zadnje kolo kvalifikacija odluku o plasmanu na Europsko prvenstvo.

Hrvatska je povela u drugoj minuti utakmice. Luka Modrić je dubinskom loptom vrhunski uposlio Ivana Perišića koji je uspješno izbjegao zaleđe i loptu kroz noge bugarskog  golmana poslao u mrežu 1:0.

Vatreni su dominirali i u prvih pola sata imali nekoliko dobrih prilika, no najbliže povećanju vodstva bili smo u 25. minuti, kada smo uputili čak tri udarca na gol u razmaku od 15-ak sekundi igre. Prvo je Pjaca nakon akcije s Modrićem pucao u Mitreva, zatim je Aleksandrov pogodio okvir svog gola u pokušaju da izbije loptu, a na kraju je Modrić opalio pored gola.modrić luka

Ipak, do poluvremena smo uspjeli osigurati mirnijih drugih 45 minuta. Rakitić je povukao napad, odigrao je za Kalinića, ovaj mu je petom ostavio loptu na 10-ak metara, da bi veznjak Barcelone lakoćom matirao gostujućeg vratara.

I početak nastavka donio je dobru igru Hrvatske, koja je krenula u drugi dio u neizmijenjenom sastavu. U 53. minuti Kalinić je mora zabiti, Pivarić je krajnjim naporom ubacio u sredinu, no Kalinić je s pet-šest metara glavom gađao u Mitreva.

Nekoliko promašaja u nastavku ipak je naplatio Kalinić pogotkom, u 81. minuti je praktički ušao s loptom u mrežu nakon dobrog nabacivanja Perišića s lijeve strane. Kalinićevih osam udaraca prema vratima od ukupno 12 Hrvatske do pogotka, gol je bio zaslužena nagrada za rastrčanog i požrtvovnog  Kalinića.  To mu je sedmi gol za nacionalnu vrstu u karijeri.

Hrvatska je do kraja mogla povećati vodstvo, a za spomenuti je u 89. minuti – nama se učinilo  prestrogo – zbog oštrog starta crveni karton dobio Duje Čop.