VIDEO Velika europska pobjeda Hajduka: Još od Žungulovih vremena nije slavio 3:0 u gostima

•

U trećem pretkolu Europske lige Hajduk je slavio na gostovanju kod Oleksandrije 3:0 i tako stigao korak do prolaza u sljedeću kvalifikacijsku fazu.

Golove za hrvatskog predstavnika zabili su Ćosić, Erceg i Ohandza.

Malo tko se nadao ovakvoj pobjedi Splićana na nezgodnom gostovanju kod ukrajinskog prvoligaša. Optimisti su priželjkivali rezultat kojim bi se zadržala nada za uzvrat na Poljudu, a ozgleda da su ‘bili’ prolaz riješili već u prvih 90 minuta.

Nije to dobro izgledalo u prvom dijelu. Na travnjaku smo vidjeli nogomet s puno pogrešaka, malo izglednih situacija i dosta nervoze.

U 52. minuti Hajduk je poveo iz prve prave situacije koja je uslijedila nakon akcije iz kuta – lopta je došla do Vlašića koji je iskosa nisko snažno pucao, vratar Leonidov nije uspio ukrotiti loptu, a na odbijenac je naletio Ćosić i lako pogodio ukrajinsku mrežu za svoj prvijenac.

Domaćini su se potom otvorili pa je u dvije situacije Hajdukov vratar Kalinić sjajnim intervencijama sačuvao svoja vrata.

U 82. minuti Splićani su postigli i drugi gol – Erceg je nakon kornera glavom iznenadio domaćeg vratara te također zabio svoj debitantski gol za Hajduk.Na kraju se kao džoker pojavio Ohandza – opet je ušao i pogodio nakon briljantne asistencije Sušića za konačnih 3:0.

Velika europska pobjeda pred uzvrat za tjedan dana na Poljudu (četvrtak), koji će sigurno biti ispunjen jer je Hajduk stigao korak do posljednje kvalifikacijske runde.