ŽALGIRIS – DINAMO 0:2 Za Modre zabili Soudani i Šimunić, Ćorić u vratnicu

srpanj 22, 2014 maxportal
Share Button

Dinamo se plasirao u 3. pretkolo Lige prvaka! Modri su u Litvi potvrdili da su bolja momčad od Žalgirisa, odigrali još jednu kvalitetnu utakmicu i golovima Soudanija Šimunića  dobili litvanskog prvaka.

Dinamo je u Vilnius došao s prednosti od dva pogotka, ali Modri su se na terenu postavili kao da je, u najmanju ruku, neodlučeno. Momčad Zorana Mamića bila je izuzetno ofenzivno orijentirana, dominantna na terenu te je već u prvih 45 minuta stvorila toliko prilika da je odavno prije odlaska na odmor moglo biti riješeno pitanje momčadi koja će igrati u 3. pretkolu.

Počelo je već u 4. minuti kada je razigrani Machado idealno ubacio u sredinu gdje Radonjić nije znao primiti loptu ili pucati da bi na koncu ona otišla preko gola. Dinamo je lakoćom dolazio do prilika i teško je uopće nabrojati koliko su puta Modri prijetili. Tako je u 17. minuti opet Portugalac složio priliku Radonjiću koji puca u blok, nešto kasnije isto završava i udarac Antolića, a ritam “šansa svaka minutu” nastavlja Ademi nakon kornera; opet pored gola.

U 22. minuti mladi Pjaca pokazuje dio svog talenta, juri po lijevoj strani, otresa se dvojice igrača Žalgirisa i potom na drugoj stativi traži Antolića koji je ipak zakasnio za koji metar. Napadi Modrih nisu prestajali… Tako je do odlaska na odmor još jednom prijetio Radonjić nakon akcije s Brozovićem, Pjaca koji je još jedan odličan prodor završio udarcem preko gola.

Domaćini? U dva navrata su se uspjeli napraviti mini pritisak na gol Dinama. Potkraj poluvremena izveli su tri kornera zaredom, napravili dvije polu prilike ali Eduardo nije morao reagirati.

Soudani za vodstvo

Mamić je na poluvremenu u svlačionici ostavio Radonjića, a u igru gurnuo Soudanija i već u prvom  kontaktu s loptom zabio je prekrasan gol pogodivši suprotni kut vratara Žalgirisa.

Dinamo je tada osjetio kako je trenutak za konačno rješenje utakmice pa je tako Pjaca koju minutu kasnije imao sjajnu priliku koju Vitkauskas brani, ali tako samo odgađa drugi pogodak. Antolić je iz kuta ubacio, Šimunić pucao glavom s desetak metara i poslao loptu u sami kut za 2:0!

Nakon drugog pogotka Dinama i konačne potvrde koja momčad ići u 3. pretkolo Lige prvaka ritam utakmice je pao. Dinamo je lako kontrolirao igru i čuvao zasluženu prednost. U igru su ubrzo ušli mladi Ćorić Gonçalo, umjesto  Ademija i Brozovića.  Modri su do kraja imali još nekoliko prigoda, najbliže pogotku bio je upravo mladi Ante Ćorić koji je u svom euroligaškom debiju u 82. minuti pogodio vratnicu.

Modri su se potpuno zasluženo, s dvije čiste pobjede, plasirali u 3. pretkolo Lige prvaka. Žalgiris može biti sretan što je završilo samo 2:0

U 3. pretkolu Dinamo čeka Aalborg. Danski prvak i osvajač Kupa u prvoj će utakmici, 30. srpnja, ugostiti Modre dok se uzvrat igra tjedan dana kasnije, 6. kolovoza, na Maksimiru.

Trener Modrih Zoran Mamić bio je zadovoljan nakon pobjede:

– Čestitke momčadi na pobjedi i plasmanu u 3. pretkolo Lige prvaka koji su potpuno zasluženi – rekao je trener nakon utakmice pa nastavio: – Bili smo dosta nervozni u prvom dijelu u dodavanjima i završnici, ali kada smo nastavak otvorili ranim pogotkom pitanje pobjednika je bilo gotovo.Trener Mamić: Čestitke momčadi, zasluženo smo prošli

– Teren je manji nego Maksimir, umjetna trava, a i činjenica da bi jedan primljeni pogodak dodatno pojačao nervozu nisu pomogli, ali bili smo zaista puno bolja momčad i bilo je pitanje kada ćemo zabiti pogodak – kaže trener i nastavlja kako je Dinamo planski bio tako ofenzivan:

– Rekao sam u najavi da želimo napasti i što prije zabiti te tako osigurati prolaz. U prvom dijelu smo imali niz odličnih prilika, nismo ih iskoristili, ali zato smo zabili na početku nastavka i priveli utakmicu kraju-, zaključio je Mamić.